Přihlásit se k odběru newsletteru

  Neustále hledáme možnosti, jak pomoci nejen našim členům v této nelehké situaci. Níže uvádíme krátký výtah z článku a ZDE si můžete přešíst celý článek, které vydaly Seznam Zprávy.

  Jsme na jedné lodi

  „Pronajímatelé jsou ve vztahu k nájemníkům obecně vstřícní, mají zájem na udržení dobrých obchodních vztahů. Snaží se zvažovat cesty, které daná situace umožňuje,“ shrnuje nejčastější postoj pronajímatelů Zdeňka Klapalová, ředitelka realitní společnosti Knight Frank a šéfka Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

  I přes gesta vstřícnosti ale dávají realitní firmy najevo, že na sebe jsou schopny a ochotny vzít jen přiměřený díl očekávaných podnikatelských ztrát.

  „Všichni jsme na jedné lodi, společným zájmem je udržet v chodu systém a zamezit druhotné platební neschopnosti,“ říká Klapalová. Ale dodává: „Pronajímatelé situaci vnímají citlivě, ale nelze připustit, aby negativní dopad nesli pouze oni.“

  A doporučuje, aby například i státem garantované půjčky na podporu podnikatelů byly účelově vázány a určeny alespoň zčásti na úhradu závazků vůči obchodním partnerům.

  Celý článek k přečtení ZDE.