Přihlásit se k odběru newsletteru

    Společnosti Karlín Group a Horizon Holding vytvořily společný podnik a rozšiřují svoji úspěšnou spolupráci v obydlování vltavského břehu z Karlína do Modřan.


    Dnes zanedbaný brownfield v sousedství golfového hřiště Hodkovičky a hlavní pražské cyklostezky se během několika let promění v atraktivní čtvrť s osmi sty byty umístěnými v ekologicky šetrných budovách s certifikací BREEAM. Projekt obohatí populární Modřany nejen o nové byty, ale i o lákavý životní styl v uživatelsky přívětivém komplexu s minimálním vlivem na životní prostředí.

    Karlín Group a Horizon Holding v dlouho připravovaném projektu spojí své zkušenosti s revitalizacemi brownfieldů se třemi architektonickými ateliéry –Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael). Na tvorbě krajinářské architektury se podílí Atelier Flera. Výstavba první fáze projektu bude zahájena na začátku příštího roku.

    Projekt svým charakterem navazuje na oblíbené koncepty rezidenční výstavby v těsném sousedství městských řek. Velkorysé krajinářské zpracování celého komplexu však běžnou rezidenční funkci budov významně obohacuje o různorodé příležitosti k relaxaci i aktivnímu odpočinku širokého spektra obyvatel, a to způsobem individuálním, rodinným i komunitním. Tvůrci projektu kladou na podobu a využití prostoru obklopujícího bytové domy stejné nároky jako na architekturu domů samotných. Koncept usilující o vytvoření soukromého a veřejného prostoru nenuceně vybízejícího ke kvalitnímu odpočinku bez výčitek dal celému projektu poněkud provokující název Zahálka.

    „Nová čtvrť odkazuje názvem i pojetím k tradičním a oblíbeným pražským rezidenčním čtvrtím. Spolu s naším partnerem Horizon Holding chceme vytvořit nové místo pro radost ze života, nabídnout velkorysý prostor a vysoký standard, kde bude relaxace tvořit přirozenou součást všedního dne,“ vysvětluje koncept Serge Borenstein, prezident Karlín Group.