Přihlásit se k odběru newsletteru

  Trh s průmyslovými nemovitostmi na Moravě roste letos průměrně o devět procent, polovinu poptávky tvoří výrobní společnosti. V tiskové zprávě o tom dnes ČTK informovala realitní poradenská společnost CBRE.

  Ve čtyřech moravských krajích byly za tři čtvrtletí letošního roku uzavřeny smlouvy na přibližně 260.000 metrů čtverečních ploch, což představuje asi 37 procent z trhu v celé České republice.

  „Morava je nejen díky své textilní a strojírenské historii vyhledávaná především výrobními společnostmi, které zde dlouhodobě tvoří cca 50 procent čisté realizované poptávky po průmyslových prostorech. Další významnou skupinou jsou logistické a spediční společnosti, které těží z vynikajícího umístění na křižovatce evropských obchodních cest,“ uvedla za CBRE Pavlína Musilová.

  Míra neobsazenosti průmyslových prostor na Moravě se pohybuje okolo šesti procent, což je mírně nad průměrem České republiky. Ten byl na konci třetího čtvrtletí 4,2 procenta.

  Na Moravě je podle poradenské společnosti celkem 1,9 milionu čtverečních metrů průmyslových prostor, což je přibližně 23 procent celkové nabídky v České republice. Mezi moravskými kraji vede jižní Morava, která nabízí 1,05 milionu čtverečních metrů.

  Zdroj: ČTK