Přihlásit se k odběru newsletteru

    Za projekty výstavby záchytných parkovišť P+R u stanice metra B Zličín zaplatí město zhruba 14,4 milionu korun a asi devět milionu korun za projekt u metra A Depo Hostivař. Projekty pro město vyhotoví v obou případech společnost Metroprojekt. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

    Na Zličíně má vzniknout parkoviště s 500 parkovacími místy, a to u depa metra při ulici Na Radosti. Metroprojekt pro město mimo jiné dopracuje podkladové studie, vyhotoví nutnou dokumentace pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a rovněž vykoná autorský dozor při výstavbě.

    Nedaleko stanice metra Depo Hostivař vznikne parkoviště P+R mezi ulicemi Sazečská a Černokostelecká. Firma pro město vyhotoví projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení, obstará inženýrskou činnost pro vydání stavebního povolení, vypracuje samotný projekt a také v tomto případě zajistí autorský dozor při výstavbě.

    V Praze je téměř 20 záchytných parkovišť P+R. Umístěna jsou u stanic metra, autobusů, tramvají, případně vlaků. Do hlavního města ale přijíždí stále více přespolních. Proto magistrát pracuje na rozšíření těchto parkovišť i stavbě nových. Zvětšit chce například 90místné parkoviště v Praze 6 v Tobrucké ulici.