Přihlásit se k odběru newsletteru

  Ostrava chce tento týden na veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes hledat investora nové dominanty města. ČTK to řekla mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Mezi městskými prolukami, které chce investorům představit, je i parcela před obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina v centru krajské metropole. Město už dříve avizovalo, že by na prostranství chtělo dominantní výškovou stavbu, například hotel.


  Záměr prodeje pozemku u sjezdu z Frýdlantských mostů o rozloze zhruba 8300 metrů čtverečních zastupitelstvo schválilo loni na podzim a chtělo by za něj dostat minimálně 37 milionů korun. Město tehdy v podmínkám vymezilo i to, že podoba budovy musí vzejít z architektonické soutěže.

  Vedení města v minulosti uvedlo, že chce více využívat proluky ve městě a nabízet je soukromým investorům. Na veletrhu tak chce představit například i proluku u Smetanova náměstí. Vedle toho však bude prezentovat také rezidenční projekty jako Nové Lauby v centru města, novostavbu bytového domu na křížení Kostelní a Biskupské ulice nebo bytový dům na Janáčkové ulici.

  „Za Ostravu nabídneme volné plochy pro rezidenční bydlení, kanceláře či plochy vhodné pro výstavbu hotelu v centru města. Investujeme tak do budoucnosti Ostravy, která má ambici stát se metropolí se vším, co k tomu patří,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

  Ostrava se na veletrhu představuje po dvaadvacáté, v expozici bude s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Moravskoslezský kraj už dříve uvedl, že se na veletrhu bude snažit zaujmout investory třeba projektem pro výstavbu obytného komplexu v Novém Jičíně nebo plánovaným letoviskem na Slezské Hartě na Bruntálsku.

  Veletrh MIPIM každoročně navštíví přes 26.000 účastníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů.