Přihlásit se k odběru newsletteru

    Italská pojišťovací skupina Generali vytvoří spolu s dvěma zkušenými profesionály nový společný podnik pro investice do realit. Firma se bude jmenovat Axis Retail Partners a zaměří se na investování do nákupních center v kontinentální Evropě. Nový podnik je v souladu se strategií skupiny, která počítá s vyšším napojením na realitní trh. Generali již nyní díky divizi Generali Real Estate patří mezi přední světové investory do realit.


    Generali bude prostřednictvím Generali Investment Holding vlastnit v novém podniku kontrolní podíl 51 procent. Zbývající podíl budou vlastnit Florencio Beccar a Toby Smith, kteří působili v oblasti investic do nákupních center a správy majetku bohatých. Generali v počáteční fázi investuje do fondu 500 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Fond bude otevřený také klientům třetích stran. Investovat chce do kvalitních a dominantních nákupních center v kontinentální Evropě.

    Pojišťovací skupina Generali vznikla již v roce 1831 a patří mezi největší světové hráče na trhu. Působí v 50 zemích. Její roční příjmy z pojistného se pohybují kolem 68 miliard eur a má 57 milionů klientů. Generali podniká ve střední a východní Evropě prostřednictvím holdingové společnosti Generali CEE Holding, jejíž součástí je mimo jiné Česká pojišťovna.