Přihlásit se k odběru newsletteru

    Skupina HB Reavis, která na Slovensku patří k největším developerům a podniká i v Česku, prodala kancelářskou budovu Metronom Business Center v pražských Butovicích. Za 2,3 miliardy korun ji získal ČS nemovitostní fond, který spravuje REICO investiční společnost České spořitelny. Skupina to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě. Podle firmy jde o největší letošní kancelářskou transakci v Česku.

    Společnost desetipatrovou budovu o rozloze téměř 34 000 metrů čtverečních dokončila v roce 2015. Metronom se nachází u stanice metra Nové Butovice a tvoří ho tři propojené budovy, které v horních patrech doplňují terasy. Jeho součástí jsou i tři podzemní podlaží pro parkování.

    Většinovým nájemcem budovy je německá softwarová společnost SAP, pro kterou je to zároveň hlavní sídlo v České republice. Dalšími významnými nájemci jsou firmy BMW a AbbVie.

    Mezinárodní developerská skupina HB Reavis působí vedle Česka a Slovenska v Polsku, Maďarsku, Německu, Velké Británii a Turecku. Byla založena v roce 1993, vlastníkem je slovenský miliardář Ivan Chrenko. Společnost vlastní například soubor budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze. Ministerstvo kultury loni v listopadu rozhodlo, že budovy nejsou kulturní památkou a firma je může zbourat.