Přihlásit se k odběru newsletteru

    Česká investiční skupina Accolade staví v polské Lehnici skladovací a výrobní haly zhruba za 1,5 miliardy korun. Projekt o rozloze 90.000 metrů čtverečních má čtyři etapy, první má být dokončena letos v létě. Firma o tom ČTK informovala v tiskové zprávě.

    Průmyslový park bude druhou investicí skupiny v Lehnici. Vyroste na ploše po předválečné základně pro vzducholodě. Prvním nájemcem je polská společnost Spreadshirt Group, která podniká v e-commerce.

    „Lokalita, dostupnost zaměstnanců a přístupnost na dálnici A4, to vše dělá z Lehnice velice atraktivní lokalitu pro logistické společnosti, výrobní společnosti i distributory. To potvrzuje velký zájem potenciálních nájemníků,“ uvedl ředitel Accolade Milan Kratina.

    Skupina Accolade dosud postavila v Česku, Polsku, Německu a na Slovensku 26 průmyslových projektů. Jejich haly si pronajímají například výrobce skladové techniky KION v Ostrově u Stříbra, dále GE Aviation nebo Tchibo, které má v Chebu zázemí pro svůj e-shop s oblečením a doplňky. V Polsku je mezi klienty například firma Eurocash, která se specializuje na rychloobrátkové zboží.

    Ilustrační foto: Accolade