Přihlásit se k odběru newsletteru

  V prvním čtvrtletí letošního roku bylo ve Zlínském kraji dokončeno 283 bytů, což je o více než devět procent více než ve stejném období loňského roku. Počet zahájených bytů naopak meziročně klesl o 12 procent na 358, vyplývá z informací Českého statistického úřadu.


  Nejvíce bytů bylo za první tři měsíce letošního roku dokončeno na Uherskohradišťsku, a to 110. Nejméně jich bylo v kroměřížském okrese, pouze 24. Většina bytů v kraji vznikla v rodinných domech, bylo jich 195, v bytových domech jich bylo dokončeno 48.

  Co do počtu zahájených bytů mezi okresy v kraji vede Zlínsko, kde stavbaři začali budovat 178 bytů. Naproti tomu na Kroměřížsku začala výstavba pouze 25 bytů.

  Nové byty se staví například v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, druhou etapou tam pokračuje projekt Eden Rožnov. V lokalitě Písečná vyroste dalších 75 bytových jednotek v deseti bytových komplexech o třech až pěti podlažích. Dokončení je plánováno na začátek příštího roku. V první etapě projektu developer postavil 21 bytů.

  V počtu zahájených bytů je Zlínský kraj čtvrtý od konce mezi kraji, nejméně bytů se začalo v prvním čtvrtletí stavět v Karlovarském kraji, bylo jich 120. Nejvíce jich bylo ve Středočeském kraji (1733). Co do počtu dokončených bytů byl Zlínský kraj mezi kraji třetí od konce, ještě méně jich bylo dokončeno v Libereckém (135 bytů) a Karlovarském kraji (155 bytů). Nejvíce bytů, 1531, bylo za první čtvrtletí dokončeno v Praze.

  Stavbaři ve Zlínském kraji loni dokončili nejvíce bytů za posledních osm let. Podle statistiků jich do užívání předali 1306, což bylo o 33,8 procenta více než v roce 2017. Výstavbu dalších 1491 nových bytů stavbaři ve Zlínském kraji loni zahájili, což bylo meziročně o 18 procent více.