Přihlásit se k odběru newsletteru

    V Kladně přibude supermarket Lidl i byty, zastupitelé na dnešním jednání schválili smlouvu s investorem. Stavba vznikne na nevyužitých pozemcích v části Rozdělov. Investor, kterému pozemky patří, chce v lokalitě zvané Cihelna nejprve postavit supermarket, poté několik bytových a rodinných domů.


    Podle opozice není ve smlouvě, která řeší mimo jiné spolupráci města a investora, dostatečně zajištěno například dopravní řešení v okolí chystaných budov. Zastupitel Ondřej Rys (Volba pro Kladno) dnes poukazoval na nárůst dopravy a podle něj nedostatečně řešenou bezpečnost chodců. Navrhl, aby po investorovi město požadovalo například úpravu křižovatek.

    Podle koaliční zastupitelky Anny Gamanové (za Kladeňáky) bude připomínky a úpravy ještě možné zahrnout při zpracování územního rozhodnutí, které předchází stavebnímu povolení.

    Obyvatelé lokality výstavbu nového supermarketu spíš vítají, podobný obchod podle nich chybí. Po nových bytech je poptávka v Kladně obecně vysoká.

    Pozemky, na kterých má obchod vzniknout, byly k obchodní zástavbě určené územním plánem dlouhodobě. Naopak v lokalitě Růžové pole bojuje část obyvatel Kladna proti výstavbě obchodního domu Globus, obávají se nárůstu dopravy, hluku či emisí. V lokalitě už je také několik jiných obchodních domů. Stavbu obchodní zóny změnou územního plánu umožnilo minulé vedení Kladna. Investor nyní žádá o schválení posudku vlivu na životní prostředí, který je součástí procesu, který předchází stavebnímu povolení.