Přihlásit se k odběru newsletteru

    V Českých Budějovicích vznikne během několika let zástavba s přibližně tisíci byty. Komplex bude stát poblíž čtvrti Suché Vrbné. Podle odhadů tam pak může žít více než 2500 lidí. Za projektem s názvem Dubičný potok stojí soukromý investor, jehož zástupci představili záměr vedení města. Novinářům to včera řekl náměstek českobudějovického primátora František Konečný (ANO).


    Komplex bude v ulici Vrbenská v místech, kde je dnes prodejna stavebnin a prázdná plocha. „Jakákoliv výstavba v Českých Budějovicích je vítána. Vybraná lokalita je dobrá. Jenom musí (investor) vyřešit věci, o kterých jsme hovořili. To znamená dopravní propojení mezi Vrbenskou třídou a Rudolfovskou, což považuji za velmi důležité,“ uvedl Konečný (ANO).

    Projekt počítá s bytovými domy o čtyř až pěti podlažích. Podle zástupců vedení města je však bezpodmínečně nutné, aby investor v nové lokalitě postavil rovněž základní školu. „Nejbližší je totiž ZŠ Pohůrecká, jejíž kapacita je zcela naplněna a přijímáme tam jen žáky podle toho, kolik deváťáků ze školy vyjde,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD). Konečný řekl, že první byty by podle odhadů investora, jemuž plocha patří, mohly být hotovy přibližně během pěti let.