Přihlásit se k odběru newsletteru

  Společnost NWT zahájila ve Zlíně výstavbu inovačního centra. Stát bude na třídě Tomáše Bati. Do komplexu o celkové ploše 5107 metrů čtverečních se sedmi nadzemními podlažími a dvěma podlažími podzemních garáží investuje firma 160 milionů korun. První nájemníci by se měli do průmyslového inkubátoru nastěhovat v příštím roce, sdělil dnes ČTK marketingový ředitel společnosti Miroslav Kaleta.

  Inovační centrum nabídne 89 kanceláří, prostory pro pořádání konferenci, obchodní pasáž i laboratoře, které zájemci budou moci využít jak ve spolupráci s vědeckými institucemi, tak pro vlastní výzkum. „Nejnovější světové technologie jsou při startu neocenitelnými společníky. Proto jsme se rozhodli vytvořit podpůrné zázemí. Místo, kde budou technologické firmy upevňovat spolupráci a kde se podpoří spolupráce mezi podnikatelskými subjekty a vědecko-výzkumnými institucemi,“ uvedla finanční ředitelka firmy Martina Vítková.

  Díky partnerství NWT s Ústavem informatiky a umělé inteligence Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně získají firmy sídlící v inovačním centru možnost poradenství při výzkumu a vývoji i přístup k nejnovějším informacím. „Již vybudovaná infrastruktura společnosti NWT celý seznam technologických benefitů rozšíří o služby moderního datového centra, poradenství v oblasti IoT (takzvaný internet věcí) i kybernetické bezpečnosti,“ uvedl Kaleta.

  Společnost NWT vykázala za uplynulý hospodářský rok, který ukončila loni v únoru, tržby za 1,536 miliardy korun, meziročně zhruba o 323,2 milionu korun více. Zisk podniku, který patří mezi významné tuzemské technologické a inovační firmy, dosáhl po zdanění 29,2 milionu korun. Od března 2017 do konce února 2018 činil 11,1 milionu korun.

  Firma NWT podniká v zemědělství, stavebnictví, informačních technologiích a energetických úsporách. Je mimo jiné největším stavitelem pěstitelských skleníků v České republice a na Slovensku. Zabývá se i výstavbou pasivních domů, specializuje se na průmyslové instalace a vznik malých zdrojů tepla a elektřiny v rodinných domech. Stará se rovněž o servis fotovoltaik nebo dodávku úsporného LED osvětlení. Aktivní je také v oboru informačních a komunikačních technologií. Centrála NWT je ve Zlíně, firma má své pobočky na Slovensku, v Anglii a na Kypru.

  Foto: NWT, text: ČTK