Přihlásit se k odběru newsletteru

    Investiční skupina DRFG podnikatele Davida Rusňáka koupila od CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka dva obchodní parky, jeden v Českém Těšíně a druhý v Trutnově. Cena transakce byla téměř miliarda korun. Mezi nájemníky parků patří obchodní řetězce Tesco, Penny nebo hobbymarket OBI. Napsal to dnes deník E15.


    Rozloha obou obchodních parků je 35 000 metrů čtverečních. „Zaměřujeme se na retailové parky mimo Prahu. Z našeho hlediska jsou zajímavější,“ uvedl obchodní ředitel DRFG Real Estate Josef Musil. Firma podle deníku po této transakci spravuje realitní portfolio s rozlohou zhruba 110 000 metrů čtverečních, jehož hodnota přesahuje čtyři miliardy korun.

    Skupina DRFG letos hodlá nakoupit nemovitosti za zhruba 2,5 miliardy korun. Na spadnutí jsou podle Musila investice za další přibližně miliardu korun. „Aktivně tedy na trhu hledáme umístění pro dalších 500 až 600 milionů korun,“ řekl.

    Reality představují největší část portfolia DRFG. Podle webu firmy spravuje DRFG Real Estate víc než 20 obchodních parků, center a jednotlivých obchodních objektů. Má také budovu polikliniky ve Vyškově, areál výrobních, skladových a administrativních prostor v pražské Hostivaři nebo budovu s obchody a kancelářemi na náměstí Svobody v centru Brna.