Přihlásit se k odběru newsletteru

    Developerská společnost Accolade chystá u Chebu stavbu dalších čtyř hal. Rozšířily by stávající průmyslový park, který je nejrychleji rostoucí průmyslovou zónou v Karlovarském kraji. Zastavěná plocha hal má přesáhnout 107 000 metrů čtverečních. Vyplývá to z podkladů pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí.


    Projekt zahrnuje novostavbu čtyř hal pro drobnou výrobu a skladování s nezbytným administrativním, sociálním a technickým zázemím. Součástí projektu je i výstavba trafostanice, dvou vrátnic, parkovacích stání a oplocení. Haly budou určeny pro příjem, skladování a redistribuci zboží do maloobchodní sítě v České republice, případně pro lehkou výrobu podle požadavku jednotlivých nájemců hal. Termíny stavby se předpokládají mezi lety 2018 až 2025.

    Accolade a spolupracující společnost Pannatoni v Chebu působí už několik let. Podařilo se jí do průmyslové zóny přivést například společnost Tchibo, čínského výrobce automobilových dílů BWI nebo logistickou firmu DHL.

    Průmyslový park, který má zhruba 130 hektarů, začalo budovat zpočátku město Cheb, v dalších etapách se spojilo s partnery Accolade a Pannatoni. Do budoucna by u Chebu mohla vzniknout i další průmyslová zóna o rozloze okolo 150 hektarů. Tam by město rádo našlo jednoho velkého investora.

    Česká investiční skupina Accolade postavila v Česku a Polsku více než 20 průmyslových projektů.