Přihlásit se k odběru newsletteru

    Finanční skupina Penta získala od Českých drah pozemek u Masarykova nádraží. Na parcele, kterou koupila za více než 100 milionů korun, chce Penta vybudovat hotel napojený na plánovaný komplex podle projektu architektky Zahy Hadid. Podle serveru Seznam Zprávy, který v pátek o transakci informoval, Pentě ubyla poslední majetková překážka ke vzniku první části projektu.


    Změna majitele pozemku ležícího mezi železniční tratí, magistrálou a Hybernskou ulicí byla do katastru nemovitostí přepsána tento týden. „Za pozemek jsme zaplatili přes 100 milionů korun,“ řekl serveru Seznam Zprávy ředitel Penty pro komerční výstavbu Pavel Streblov.

    Parcelu, která v současnosti slouží mimo jiné jako parkoviště poštovních aut, koupila Penta od Českých drah. Ty předtím území zkonsolidovaly, včetně odkupu části pozemku od České pošty.

    Na parcele chce Penta postavit hotel, který by přes plánované zastřešení kolejiště Masarykova nádraží propojil Hybernskou ulici s ulicí Na Florenci, uvedl Seznam Zprávy.

    Na brownfieldu u Masarykova nádraží plánuje Penta oživit dnešní území moderními administrativními budovami s obchody a restauracemi, ale také parkem, podle projektu architektky Zahy Hadid. Dříve Penta vlastnila v centru metropole kancelářskou budovu Florentinum. Předloni ji ale za 7,6 miliardy korun a další majetek prodala čínské společnosti CEFC.