Přihlásit se k odběru newsletteru

    Developer JRD loni prodal 77 nových bytů za 524 milionů korun, všechny v nízkoenergetickém standardu. Počet meziročně vzrostl zhruba o čtvrtinu, hodnota se zvýšila téměř o polovinu. Firma o tom včera informovala v tiskové zprávě.


    „Budoucí vývoj realitního trhu nelze předpovídat na dlouhé období dopředu. Nesporným faktem ovšem zůstává, že doba, za kterou lze získat všechna stavební povolení, nás odsouvá mezi méně rozvinuté země světa. Příliš optimismu v nás nevzbuzuje ani novela stavebního zákona. Právě proto se aktivně věnujeme investicím,“ uvedl majitel JRD Jan Řežáb. Firma podle něj loni koupila pozemky, na kterých chce postavit byty za více než dvě miliardy korun.

    JRD má nyní v nabídce pět projektů s 204 byty. Mezi projekty, které dokončila loni, patří například Vila Diamantica v Prokopském údolí. Představila například projekty Rezidence Červený dvůr ve Strašnicích, Zelená Libuš nebo Ecocity Malešice. „Letos plánujeme nabízet až 12 projektů s 662 úspornými byty. Zaměřujeme se především na lokality Praha 4, 5, 6, 10 nebo 12, zároveň se však přiblížila naše expanze na mimopražský trh. V příštích pěti letech bychom mohli na trh uvést přes 1000 nových bytů,“ doplnil obchodní ředitel JRD Pavel Krumpár.

    Podle odhadů se počet nových prodaných bytů v Praze loni snížil zhruba o pětinu na 5500. Zhruba pětina patřila firmě Central Group. Přesné výsledky budou známy ve středu.

    Společnost JRD byla založena v roce 2003, od té doby dokončila 19 projektů. Specializuje se na stavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů. V roce 2015 se podle počtu prodaných bytů dostala do top desítky bytových developerů.