Přihlásit se k odběru newsletteru

    Většina bytů ve vlastnictví hlavního města je v současné době pronajatá. Praha je majitelem asi 7000 bytů a v tuto chvíli magistrát eviduje 60 prázdných bytů, z nichž je 16 malometrážních a 37 je rekonstruováno. Své byty neplánuje hlavní město privatizovat. ČTK to sdělil pražský magistrát. Celkem je v Praze zhruba 658 000 bytů.


    „Prakticky všechny byty ve vlastnictví hlavního města jsou pronajaté. Máme k dispozici dalších osm vyklizených domů o jednom až třech malometrážních bytech, které vyžadují komplexní rekonstrukci. Jednáme o jejich dalším využití, zejména pro sociální a zdravotní péči,“ uvedl radní pro bydlení Radek Lacko (ANO).

    Praha chce do tří let vybudovat celkem 1097 nových bytů. Jde o bytové domy na Černém Mostě, v Dolních Počernicích a o přestavbu objektu bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě. Projekty vyjdou na zhruba 2,2 miliardy korun.

    Magistrát spravuje téměř 7000 bytů, dalších zhruba 26 000 mají ve správě městské části. Podle loňské analýzy KPMG po roce 1991 přešlo do vlastnictví Prahy 194 000 bytů. Vedení města nepočítá s tím, že by privatizovalo další byty, naopak chce bytový fond rozšiřovat.