Přihlásit se k odběru newsletteru

    Asi miliardu korun plánuje společnost Panattoni Europe investovat do výstavby průmyslové zóny v areálu bývalé továrny Škoda v Ostrově na Karlovarsku. Stavba dnes začala stržením bývalého továrního komína. V letošním roce by měly být v areálu dokončeny demolice, výstavba prvních hal začne zřejmě na jaře 2019. V příštím roce by měli také zahájit provoz první nájemci, řekl včera novinářům generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko Pavel Sovička.


    „Jen sanace a demolice v areálu přesáhne 50 milionů korun. Budeme se snažit recyklovat maximum tak, aby se neodváželo, nezatěžovala se dále doprava. Chceme zrecyklovat ty části, které se zrecyklovat dají. Ponecháme je tady a použijeme je do základů stavby. Plánujeme to tak, že v tomto roce bychom rádi dosanovali a v příštím roce zahájili samotnou výstavbu,“ řekl Sovička.

    Na pozemcích bývalého závodu Škoda připraví Panattoni pro průmyslové využití 120.000 metrů čtverečních plochy. Pro Karlovarsko to bude znamenat až 1000 nových pracovních míst. O tom, které firmy budou v areálu bývalé továrny na výrobu trolejbusů působit, zatím není jasno. Podle Sovičky by to ale měly být dvě až tři firmy, zahájit provoz by měly nejpozději v roce 2020. Lákavá je pro ně především lokalita budoucí průmyslové zóny Ostrov North s napojením na dálnici D6 a především německou dálniční síť.

    V Karlovarském kraji je dosud nejvýznamnější průmyslová zóna v Chebu. I o její rozvoj se zasadila společnost Panattoni Europe. Stovky lidí v posledních letech zaměstnala druhá nejvýznamnější průmyslová zóna v kraji Ostrov-jih. Výrobní halu tam má například společnost Witte Nejdek, druhý největší zaměstnavatel v kraji.