Přihlásit se k odběru newsletteru

  Developerská společnost Central Group vybuduje na místě dosluhujícího skladového a průmyslového areálu bývalé Tesly v pražském Hloubětíně projekt s 1500 byty a občanskou vybaveností.

  Celková investice přesáhne šest miliard korun. Stavět by se mohlo začít v roce 2021. Na tiskové konferenci to dnes řekl majitel firmy Dušan Kunovský.


  „Naším cílem je zde vytvořit velmi příjemné místo pro život s cenově dostupným bydlením. Hloubětín a Vysočany procházejí velmi dynamickou proměnou. Průmyslová minulost brownfieldů ustupuje budoucnosti. Právě rezidenční využití do takových oblastí patří,“ uvedl Kunovský. Jako brownfield je označováno nevyužívané území po bývalé továrně nebo skladu.

  Aktuálně se podle něj pracuje na změně územního plánu a projektové dokumentaci. První etapu z plánovaných čtyř plánuje developer dokončit v roce 2023. Celková rozloha areálu je 67 000 metrů čtverečních.

  Stávající budovy nechá Central Group zbourat. Prostory si v současné době pronajímají drobní podnikatelé. Nacházejí se v nich sklady, výrobní prostory nebo kanceláře.

  „Oceňujeme, že architektura reaguje na industriální charakter původního území. Jsme rádi, že investor počítá s obchody a službami směrem do Poděbradské ulice, která tak bude atraktivnější nejen pro nově přistěhovalé, ale i pro starousedlíky,“ doplnil starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS).

  Na Poděbradskou ulici podle Kunovského situovány hlavně o obchody, služby, restaurace a kavárny. Uprostřed projektu plánuje developer založit park o rozloze 1600 metrů čtverečních, dětská hřiště, fitness pro dospělé nebo hřiště na pétanque. Součástí bude též mateřská škola, počítá se také s rekonstrukcí a rozšíření křižovatek u vjezdu i výjezdu z lokality.

  Central Group vlastní v hlavním městě více než milion metrů čtverečních brownfieldů a pozemků určených k výstavbě zhruba 30 000 nových bytů. Nejnovější a zároveň největší akvizicí je areál po továrně Siemens na Zličíně o rozloze 360 000 metrů čtverečních. V severní části Nákladového nádraží Žižkov plánuje postavit 2100 až 2600 bytů s veřejným parkem a mateřskou školou. Podle Kunovského by se zde mohlo začít stavět v roce 2020. Již letos developer plánuje zahájit stavbu projektu Rezidence Park Kavčí Hory na brownfieldu v sousedství nejvyšší pražské budovy City Tower.