Přihlásit se k odběru newsletteru

  Rozloha moderních kancelářských prostor v Brně se nadále zvětšuje, neobsazených zůstává stabilně kolem devíti procent celkové plochy. Ve druhém pololetí loňského roku byly v Brně dokončeny dvě velké kancelářské budovy, dalších sedm je rozestavěných.

  Vyplývá to ze zprávy Regional Research Forum, jehož členy jsou poradenské společnosti, které se pohybují na realitním trhu.


  Na konci roku bylo v Brně 583 400 čtverečních metrů moderních kancelářských prostor, z toho volných bylo 56 000 čtverečních metrů, tedy asi 9,6 procenta. Ve srovnání s prvním pololetím loňského roku to představuje nárůst o 0,8 procenta.

  Od července do prosince loňského roku byly v Brně dokončeny dvě velké kancelářské budovy: CTOffice A3 o rozloze 6700 čtverečních metrů a Vlněna Office Park H s rozlohou 6500 čtverečních metrů. Rozestavěno je dalších sedm budov s celkovou plochou 75 200 metrů, převážná většina, tedy asi 60 000 metrů, by měla být dokončena do konce letošního roku.

  „Největší transakci druhého pololetí představoval před-pronájem společnosti Oracle v areálu Vlněna Office Park H s 6500 čtverečními metry, následován novým pronájmem společnosti 2K Czech v projektu Areál Slatina O s plochou 1700 čtverečních metrů,“ uvedla Natálie Vítková ze společnosti JLL, která je členem Regional Research Forum.

  Nejvyšší dosažené nájemné v Brně bylo ve druhém pololetí 14,5 eura, tedy 374 korun za čtvereční metr měsíčně.