Přihlásit se k odběru newsletteru

    Za prvních devět měsíců loňského roku dokončili stavebníci v Jihočeském kraji 1251 bytů, meziročně o 318 víc. Za stejné období se v jižních Čechách začalo stavět 1454 bytů, proti předchozímu roku je to zvýšení o 192 bytů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.


    Dokončených 1251 bytů tvoří 5,4 procenta všech letos dostavěných bytů v Česku. Nejvíc jich v kraji stavebníci dokončili v okresech České Budějovice (39 procent všech) a Český Krumlov (14 procent). Ze všech okresů kraje meziročně klesla dokončená výstavba jen v okrese Tábor. Víc než 70 procent z dokončených bytů byly v kraji byty v rodinných domech.

    Od ledna do konce září 2018 se v jižních Čechách začalo stavět 1454 bytů, což bylo téměř šest procent celorepublikové výstavby. Dvě třetiny z nich připadalo na byty v rodinných domech. Na počtu bytů, jež se na jihu Čech začaly stavět, se podílely zejména okresy České Budějovice (35 %) a Tábor (19 %). Meziroční nárůst zahájené bytové výstavby o víc než 40 procent zaznamenaly okresy Prachatice a Tábor.

    Meziroční nárůst započaté bytové výstavby eviduje za první tři čtvrtletí většina krajů. Největší růst, o 403 bytů, byl na Vysočině.