Přihlásit se k odběru newsletteru

    V Ústeckém kraji loni meziročně mírně klesl počet zahájených staveb bytů, zato výrazně stoupl počet dokončených bytů. Mezi kraji jich ale bylo v přepočtu na 1000 obyvatel nejméně, pouze jeden. Informaci zveřejnila krajská pobočka Českého statistického úřadu.


    Nejvíce bytů na 1000 obyvatel bylo loni dokončeno v Praze (skoro pět) a Středočeském kraji (čtyři). Mezi dokončenými byty převažovaly téměř ve všech krajích byty v rodinných domech, s výjimkou hlavního města, kde se na počtu dokončených bytů podílely jen 11 procenty.

    V Ústeckém kraji představoval loni podíl nových bytů v rodinných domech téměř 67 procent. Celkem bylo v rodinných domech dokončeno 676 bytů a jejich počet meziročně vzrostl o 84 bytů. Podíl v jednotlivých okresech se pohyboval od více než deseti procent v okresech Ústí nad Labem a Most do 23 procent v okrese Litoměřice.

    Celkem bylo v regionu loni zkolaudováno 1011 nových bytů, oproti předchozímu roku bylo dokončeno o 231 bytů více. Meziroční nárůst o 30 procent byl mezi kraji nejvyšší, v rámci republiky byl růst pětiprocentní. V penzionech nebo domovech pro seniory bylo v Ústeckém kraji loni dokončeno 16 bytů, všechny v okrese Most.

    Zahájených bytů bylo loni v Ústeckém kraji 1196, v porovnání s rokem 2016 to znamenalo pokles o 103 bytů.