Přihlásit se k odběru newsletteru

  Kancelářskou budovu Hadovka Office Park v Praze 6 koupila skupina Wood & Company od společnosti Europa Capital. ČTK o tom dnes informoval kupující v tiskové zprávě. Cenu transakce ani jedna strana nezveřejnila. Budova stojí v Evropské ulici.


  Celková kancelářská plocha je 22 265 metrů čtverečních. Objekt má čtyři nadzemní podlaží a dvě podzemní parkovací patra. Je rozdělen na čtyři části se samostatnými recepcemi a nabízí kancelářské prostory od 100 do 4500 m2. Součástí budovy je také kavárna, jídelna a posilovna.

  Hadovka je v součastnosti stoprocentně obsazena. Mezi nájemce patří například CapGemini, MSD nebo Otis and Carrier.

  Realitní fond Wood & Company tento týden koupil rovněž dvě kancelářské budovy v Bratislavě. Jednalo se o Aupark Tower a Lakeside Park.

  Skupina Wood & Company byla založena v roce 1991. Zaměřuje se na poskytování služeb v oblastech firemního financování a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku. Objem cenných papírů zobchodovaných firmou na šesti evropských burzách ve Varšavě, Praze, Vídni, Budapešti, Bukurešti a Istanbulu činí průměrně přes 15 miliard eur (385 miliard korun) ročně.

  Europa Capital je investiční fond v oblasti nemovitostí, který se zaměřuje na evropské trhy. Od roku 1995 společnost založila a získala zdroje pro devět realitních fondů. Uzavřela 128 transakcí v 19 evropských zemích za 10,9 miliardy eur (280 miliard korun).

  Zdroj: ČTK

  Ilustrační foto: kancelare.cz