Přihlásit se k odběru newsletteru

  Kancelářskou budovu The Greenline v Praze 4 koupila od developerské firmy Karimpol International investiční skupina Wood & Company. Obě strany to dnes ČTK sdělily ve společné zprávě. Cenu nezveřejnily. Obchod zprostředkovala realitní poradenská firma Colliers International.

  Budova nabízí 15.500 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Nájemníky jsou společnosti z oblasti IT a automobilového průmyslu. Například jsou to SCS Software, Huawei Technologies, Nordic Telecom 5G nebo Kia Motors Czech. Podle marketingového manažera Karimpol International Jiřího Linharta je budova plně pronajata.

  Greenline Kačerov je osmou budovou ve fondu Wood & Company. Vedle čtyř kancelářských budov v Bratislavě (Aupark Tower, Westend Tower, Lakeside Park a BBC 5) vlastní v Praze budovu Hadovka Office Park a dvě obchodní centra (Galerie Harfa a Centrum Krakov).

  Budova The Greenline stojí podél ulice 5. května s přímým vjezdem z pražské magistrály. Dokončena byla v roce 2015. Je v ní například dobíjecí stanice pro elektrická a hybridní vozidla. V nejvyšších patrech se nacházejí dvě zelené pobytové terasy s výhledem na Prahu. K dispozici jsou restaurace, kavárny a odpočinkové zóny.

  Wood & Company je investiční skupina, která má kanceláře v šesti evropských městech – v Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti a Londýně. Založena byla v roce 1991. Zaměřuje se na firemní financování, kapitálové trhy, obchodování s cennými papíry a správu majetku.

  Mezinárodní developerská společnost Karimpol International působí v Česku od roku 1991 a zaměřuje se na kancelářské budovy. Podílela se na revitalizaci a rozvoji Smíchova (projekt Anděl Park) a Karlína (budovy Zirkon, Rubín, Diamond Point a Rohan). V Praze 4 postavila The Greenline a připravuje projekt B2 Tower. Kromě Česka společnost působí zejména v Polsku, Rakousku a na Slovensku.