Přihlásit se k odběru newsletteru

    Společnost Jelen Development z Českých Budějovic letos dokončí rodinné domy ve Starých Hodějovicích a desítky bytů v městské čtvrti Suché Vrbné. Firma se také začala zaměřovat na stavbu logistických center. Letos čeká konsolidovaný obrat 200 až 300 milionů Kč. ČTK to řekl majitel společnosti František Jelen.


    Nyní firma dodělává projekt Staré Hodějovice, dokončuje 20 rodinných domů. Rozestavěno má 64 bytů v bytových domech v budějovické čtvrti Suché Vrbné, z toho 32 bytů dokončí v červnu a druhou polovinu v prosinci. Jde o investici za desítky milionů Kč. Ze 64 bytů je deset volných, zbytek prodaných. „Naše projekty jsou v zárodku vždy téměř vyprodané,“ řekl Jelen.

    Jako nosné programy jmenoval majitel firmy výstavbu základní technické vybavenosti, rodinného bydlení, bytových domů, společnost začala stavět i logistická centra. Jelen Development se také přesouvá do jiných částí republiky. V západočeských Klatovech dokončila firma základní technickou vybavenost pro desítky rodinných domů, které začíná stavět.

    Firma vznikla na konci roku 1990. Na každý nový projekt zakládá novou společnost, uvedl Jelen. Má asi 40 zaměstnanců.

    V Jihočeském kraji se začalo v roce 2018 stavět 1939 bytů, meziročně o 236 více. Stavebníci loni v kraji dokončili 1713 bytů, oproti roku 2017 to bylo o 461 bytů více. Ve všech okresech převládala stavba bytů v rodinných domech, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.