Přihlásit se k odběru newsletteru

    Administrativní komplex Nagano Park v Praze 3 má od října nového vlastníka, od developerské a investorské společnosti Red Group ho koupila společnost Geosan Development. ČTK to včera sdělila společnost Savills, která prodej za Red Group uskutečnila. Cenu transakce neuvedla.


    Komplex v Praze 3 tvoří čtyři budovy zvané Nagano a datové centrum, které poskytují téměř 24 000 metrů čtverečních kancelářských a skladových ploch. Nájemníky jsou zejména firmy z oblasti IT, analýzy dat a telekomunikací.

    Geosan Development byla založena v roce 1998 pod názvem Homolka Group. O tři roky později do ní vstoupil Geosan Group. Postavila přes 1600 bytů ve dvou desítkách projektů a vedle Prahy působí ve Středočeském kraji, například v Berouně. Ke koupi administrativního komplexu v Praze 3 firma na webu Nagano Parku uvedla, že akvizici považuje za „významný impuls a naplnění strategie v investování do segmentu administrativních budov“ a chce pokračovat v provozu a správě centra a tamní kancelářské prostory přizpůsobit současným trendům a požadavkům trhu.

    Developerská společnost Red Group vstoupila na český realitní trh v roce 1992 a od té doby podle informací na jejím webu dokončila výstavbu více než 200 000 metrů čtverečních komerčních ploch v Praze, Brně a Ostravě.