Přihlásit se k odběru newsletteru

  Developer AFI Europe právě dokončil hrubou stavbu výškové budovy A, která je prvním kancelářským objektem společnosti v projektu AFI City na 15 hektarovém brownfieldu ve Vysočanech. Devatenáctipodlažní budova se 17 000 m2 pronajímatelných ploch a podzemním parkovištěm s kapacitou více než 300 stání se nachází přímo u ulice Kolbenova, která je hlavní dopravní tepnou Prahy 9. V současnosti již generální dodavatel Gemo pracuje na interiérech a také výrazné fasádě, která na první pohled zaujme prosklenými plochami v kombinaci s elegantní bílou barvou. Kompletní dokončení stavby se předpokládá ve 3. čtvrtletí letošního roku. Celková investice developera dosáhne 40 milionů eur.

  „AFI City „A“ nabízí vysoce flexibilní kancelářské prostory cca 15 minut jízdy od centra města poblíž nákupního centra Fénix. V současnosti vedeme pokročilá jednání s provozovatelem restaurace na plochu cca 300 m2, která na dolním podlaží nabídne pohled do tří světových stran. Zároveň jsme v kontaktu i s vážnými zájemci o pronájem kanceláří a předpokládáme, že dokončení hrubé stavby bude v tomto směru dalším impulsem,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI Europe.

  Administrativní budova od počátku cílí na zelený certifikát BREEAM Excellent. Kromě řady konstrukčních a technických prvků v duchu energetické úspornosti a udržitelné výstavby je zajímavá také svou architekturou. Některá z navrhovaných řešení, která pochází z dílny CMC Architects, jsou patrná již nyní. Na úrovni přízemí, které je orientované do Kolbenovy ulice, se rýsuje velkorysá vstupní hala stoupající do výšky dvou pater. Kromě recepce zde budou umístěny obchody a také restaurace. Naopak na střeše vznikne prostorná venkovní terasa s jedinečnými výhledy do okolí: na Pražský hrad, Žižkovskou věž a další významná panoramata naší metropole.

  Tower A je součástí projektu AFI City, který developer buduje na území bývalého průmyslového areálu ČKD Slévárny a Moury. Rozsáhlá revitalizace území počítá s celkem 110 000 m2 kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch a 40 000 m2 bytových ploch. Společným záměrem developera i architektů bylo navrhnout nejen zajímavě řešené stavby, ale také vytvořit veřejný prostor pro relaxaci a setkávání. Za tím účelem v AFI City vznikne park o rozloze 5 000 m2 s množstvím zeleně, upravenými chodníky, cyklostezkou, prostory na sezení a v budoucnu nebude chybět ani zahradní restaurace.

  „I když jsme zatím v rané fázi, již se nám podařilo do dříve zanedbané lokality s průmyslovou minulostí přivést život. Denně vidíme proudit lidi od stanice metra Kolbenova k novým domovům, které našli v rezidenční části našeho projektu pod názvem Tulipa City. Až se na jaře zazelená nově dokončený park a povyrostou zasazené stromy, celá čtvrť skutečně ožije,“ dodává na závěr Doron Klein, ředitel společnosti AFI Europe pro Českou republiku.

  AFI EUROPE Czech Republic je předním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí. V České republice společnost působí od roku 1997, kde dokončila celou řadu úspěšných projektů: nákupní centra Palác Flora a AFI Palác Pardubice, rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka, Tulipa Modřanská rokle a Tulipa City nebo logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských nemovitostí AFI EUROPE Czech Republic dosud realizovala tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park, AFI Karlín a AFI Vokovice v Praze 6 – Veleslavíně. Aktuálně je ve výstavbě devatenáctipodlažní budova A v multifunkčním projektu AFI City ve Vysočanech na bývalém brownfieldu u stanice metra Kolbenova. V procesu výstavby je také rezidenční projekt Tulipa Třebešín v Praze 3 a připravuje se výstavba Tulipa Karlín v Praze 8.

  www.afi-europe.eu