Přihlásit se k odběru newsletteru

    Velké Žernoseky (Litoměřicko) 18. července (ČTK) – Rodinná společnost CS-BETON z Velkých Žernosek na Litoměřicku koupila betonářské podniky BETONIKA plus na Mělnicku a PREFA Grygov na Olomoucku. Nově vzniklá skupina CS-BETON se tak stává výrobcem betonových produktů s nejvyšším obratem na českém trhu, který po akvizici činí 1,3 miliardy korun. Firma o tom informovala ČTK v tiskové zprávě. Cenu transakce nesdělila.


    CS-BETON vyrábí betonové prvky pro zahradní a venkovní architekturu, dopravní infrastrukturu či kanalizace. Dodává produkty pro úpravu veřejných ploch a dopravních komunikací, podílí se na developerských projektech.

    Podniky BETONIKA plus a PREFA Grygov vyrábějící prefabrikované betonové produkty koupila CS-BETON od německých investorů, kteří podniky vedli přes dvacet let. „Akvizice je pro nás strategická z důvodu geografického rozmístění výroben, díky kterému nyní skupina CS-BETON pokrývá celou Českou republiku. Při transportu betonových výrobků, vzhledem k jejich tíze, hrají vzdálenosti velmi důležitou roli. Nové výrobní prostory nám kromě navýšení kapacity produkce také umožní rozšíření výrobního sortimentu,“ uvedl obchodní ředitel CS-BETON Marek Matějka.

    Díky rekordnímu obratu v minulém roce, kdy se jí poprvé podařilo překonat hranici jedné miliardy, společnost plánuje zvýšit investice do dalšího rozvoje firmy. „Plánujeme obměnit výrobní zařízení za novější stroje, které nám pomůžou zvýšit efektivitu a zároveň našim zaměstnancům usnadní práci,“ dodal majitel společnosti CS-BETON Josef Matějka

    Společnost CS-BETON funguje od roku 1992. Hlavní sídlo závodu je ve Velkých Žernosekách, kde v současné době pracuje víc než 300 zaměstnanců. Část portfolia směřuje i na zahraniční trhy, mimo jiné i na letiště v Litvě, Británii či Bosně a Hercegovině.