Přihlásit se k odběru newsletteru

    Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila obchodní centrum Futurum v Hradci Králové. Původním vlastníkem centra byla realitní investiční skupina Meyer Bergman, která jej v roce 2014 koupila od firem TK Development, GE Capital a Heitman za 87,6 milionu eur (2,2 miliardy Kč). Transakci již dříve schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, cena nebyla zveřejněna. Včera o tom informovala společnost CPI Property Group.


    Centrum Futurum je největším obchodním centrem ve stotisícovém Hradci Králové. Otevřeno bylo v roce 2000. V roce 2012 bylo rozšířeno o 9500 metrů čtverečných na současných 39 100 metrů čtverečných obchodních ploch. Z nich 14 000 m2 připadá na hypermarket Tesco. Nyní je v něm 110 obchodů a multikino Cinestar, má 1350 parkovacích míst. Ročně jej navštíví přes pět milionů nakupujících.

    „Akvizicí obchodního centra Futurum Hradec Králové se české portfolio skupiny CPI Property Group rozrostlo na 15 center a překročili jsme hranici 350 000 metrů čtverečných nájemních ploch. Upevnili jsme tím pozici největšího vlastníka obchodník center u nás,“ uvedl ředitel akvizic, obchodu a správy aktiv CPI Property Group Tomáš Salajka.

    CPI v Hradci Králové také vlastní hotel Černigov. Záměrem firmy je hotel zbourat a na jeho místě postavit za více než miliardu korun komplex v čele se čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní kongresové centrum, kanceláře a obchodní prostory. Součástí projektu je obchodní vnitroblok s restauracemi a kavárnou. Starý hotel nechce CPI bourat dříve, než bude mít úřady povolenu stavbu nového.