Přihlásit se k odběru newsletteru

  Společnost CPI Hotels podnikatele Radovana Vítka postaví nový čtyřhvězdičkový kongresový hotel v Brně v blízkosti vlakového nádraží. Příští rok také otevře hotel Mamaison Hotels & Residences v Českém Krumlově. Výše celkové investice dosáhne dvou miliard korun. Firma chce také dál pokračovat v expanzi do dalších zemí Evropy, oznámila na včerejší tiskové konferenci v Praze.


  „Vstup do Brna byl dlouho plánovaným krokem, který posílí naši pozici na poli konferenčního byznysu. Český Krumlov má díky své atraktivitě potenciál přitáhnout zajímavou zahraniční klientelu,“ uvedl ředitel CPI Hotels Jan Kratina.

  Hotel v Brně bude mít multifunkční kongresový sál pro 800 lidí. Podle firmy půjde o největší a technologicky nejlépe vybavené zařízení tohoto druhu v Jihomoravském kraji. Hotel nabídne 180 pokojů ve čtyřhvězdičkovém standardu a 20 pokojů určených pro náročné hosty. „Dokončení hotelu je plánováno v horizontu tří let,“ dodal Kratina. Společnost ještě nemá v Brně územní rozhodnutí. Případný přesun nádraží podle něho projekt nijak neovlivní.

  Hotel má stát na Dornychu, kde do roku 1998 stávala novorenesanční budova hotelu Metropol, než jej strhli. Od té doby je v místě proluka. Metropol vznikl přestavbou někdejšího hotelu Central ve druhé polovině minulého století, ještě dříve zde stával zájezdní hostinec U Zlatého slunce.

  V průběhu roku 2019 otevře CPI svůj 30. hotel v Českém Krumlově pod značkou Mamaison Hotels & Residences, který bude v historickém památkově chráněném objektu na náměstí Svornosti. Bude mít 35 pokojů.

  Rozšíření čeká Clarion Hotel v Českých Budějovicích. V první polovině roku 2019 budou zahájeny stavební práce. Po jejich dokončení se hotel rozšíří o nový multifunkční kongresový sál, 75 pokojů a parkovací dům pro 260 vozů. V Budějovicích bude díky tomuto sálu pro 800 lidí možné pořádat velké kongresy.

  Letos v červnu bude také zahájeno rozšíření residenčního hotelového komplexu Mamaison Residence Downtown Prague. Původní přilehlá kancelářská budova (Longin Business Centrum) se změní na nové křídlo čtyřhvězdičkového hotelu, jehož kapacita se tak zvýší o 120 pokojů.

  Společnost začala rovněž měnit design a vybavení stávajících ubytovacích a kongresových zařízení hotelů Clarion. Přibude také značka Comfort Hotels pro cenově dostupné tříhvězdičkové hotely. Do konce příštího roku budou představeny tři hotely pod touto značkou v Praze, Ústí nad Labem a Olomouci.