Přihlásit se k odběru newsletteru

  Světový lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení pro domácnosti a firmy se v loňském roce přestěhoval do nových inovativních prostor.

  V důsledku prudkého růstu během uplynulých několika let si Avast kladl za cíl nalézt pro své zaměstnance větší a reprezentativnější prostory. V lednu 2016 tak slavnostně otevřel své nové sídlo v budově Enterprise Office Center v Praze na Pankráci.

  „Avast zvolil budovu, která odráží jeho otevřenou, inovativní a inspirativní firemní kulturu. Stavbu našeho nového domova jsme svěřili do rukou společnosti Erste Group Immorent, která je lídrem v oblasti developmentu a financování moderní infrastruktury a nemovitostí ve střední Evropě,“ řekl Vince Steckler, generální ředitel Avastu. „Tímto přesunem chceme podpořit náš další růst v oblasti mobilních zařízení, rozvíjet podnikání ve firemní sféře a i nadále poskytovat našim uživatelům inovativní zabezpečení, bez kterého se neobejdou ve světě Internetu věcí.“

  Ve svém novém pražském domově, po sloučení se společností AVG Technologies, momentálně pracuje 700 zaměstnanců. Průměrně v standardní pražské kanceláři připadá na jednoho zaměstnance asi 10 čtverečních metrů plochy, v Avastu si nyní zaměstnanci mohou vychutnávat prostor 2× větší.

  Sídlo inspirované firmami v Silicon Valley

  Avast se nechal inspirovat oblíbenými kancelářemi technologických gigantů a startupů z kalifornského Silicon Valley. Avast aktuálně zaujímá v budově Enterprise Office Center téměř 15 000 m2 v rámci sedmi pater, které jsou vzájemně propojené unikátním, šest metrů širokým centrálním schodištěm, které je vhodným místem pro náhodné setkávání zaměstnanců. V prostorách Avastu je celkem 45 zasedacích místností určených pro plánování schůzek a spolupráci různých týmů napříč celou firmou.

  Zaměstnanci Avastu mají také přístup do exkluzivní kantýny, ve které se podává jídlo zdarma po celý den. Součástí kantýny je i kavárna, v níž se mohou setkat i zaměstnanci, kteří by se spolu za normálních okolností během dne nepotkali. V rámci speciálního relaxačního patra mohou zaměstnanci bezplatně využívat plně vybavenou posilovnu, odpočinout si v houpacích sítích, v knihovně, kině nebo se odreagovat u kulečníků, stolních fotbálků, ping-pongových stolů, golfového simulátoru nebo v nahrávacím studiu. Na své si přijdou i děti zaměstnanců, pro které je připraven dětský koutek.

  Praktická zkušenost

  Na několik otázek ohledně kanceláří a dopadu na spokojenost zaměstnanců odpovídala HR manažerka Avastu Michaela Mojžíšová.

  Jak vaše kanceláře vypadají?

  Architekti ze studia Vrtiška • Žák stáli od začátku před výzvou, kterou definoval náš CEO Vince Steckler, a to vytvořit hravé a inspirativní kanceláře, aby naši zaměstnanci měli to nejlepší možné pracovní prostředí v Česku. Do interiérů se architekti snažili zakomponovat uvolněnou atmosféru, která v Avastu panuje, a zároveň použili industriální materiály, které odkazují na náš IT původ a technologické zázemí.

  Nejdůležitější bylo nalézt prvky, které budou nejen dobře vypadat, ale zároveň je opravdu budou prakticky všichni zaměstnanci využívat. V našem sídle tak můžete najít restauraci s kavárnou, centrální schodiště přes všech šest pater, fitness, nahrávací studio, dětský koutek, kino, hrací místnost, dílnu, golfový simulátor, knihovnu nebo třeba relaxační místnost plnou houpacích sítí a slunečníků.

  Čím jsou výjimečné?

  Unikátním a i nejoblíbenějším místem všech našich zaměstnanců je firemní kantýna propojená s kavárnou. Je to skvělé místo pro náhodné i plánované potkávání a relaxaci. Velmi to pomohlo vylepšit, usnadnit a urychlit komunikaci ve firmě. Navíc zde mají zaměstnanci k dispozici jídlo, nápoje a kávu od rána do odpoledních hodin zdarma, takže sem všichni rádi chodí dobít energii podle vlastních preferencí.

  Dalším výborným prvkem, který napomáhá lepší komunikaci a potkávání se, je centrální schodiště napříč všemi patry a neformální zóny k posezení a práci na každém patře. Další originalitou jsou například i golfové jamky rozeseté po všech patrech.

  V první řadě jsme se snažili pro naše zaměstnance vytvořit příjemné a flexibilní prostředí, které je bude bavit a inspirovat a které se přizpůsobí potřebám jednotlivých týmů vývojářů, designérů, ale i třeba právníků nebo účetních, a také podpoří komunikaci mezi námi všemi. Chtěli jsme také zachovat co nejvzdušnější prostor s maximálním soukromím. Věříme, že se nám to podařilo.

  Co přinášejí vašim zaměstnancům?

  Věříme, že se naši zaměstnanci cítí v nových kancelářích příjemně a že je i těší do práce chodit. Mají k dispozici mnoho možností, kde se s kolegy potkávat, diskutovat, flexibilně pracovat, ale také odpočívat.

  Mělo to také pozitivní dopad i na atmosféru uvnitř firmy a přispívá to k dobrým mezilidským vztahům. Získali jsme též prostor organizovat i neformální firemní akce, kam si zaměstnanci mohou přivést i své partnery. Například firma organizuje přednášky s inspirativními lidmi na zajímavá celospolečenská témata, probíhají Avast Cinema večery nebo předvánoční akce pro Avastí rodiče a jejich dětičky.

  Ocenění zaměstnavatele

  • umístění mezi Top 5 IT zaměstnavateli v zemi na základě průzkumu mezi více než 10 000 studenty a absolventy v ČR
  • vítěz kategorie „Nejatraktivnější pracovní prostředí“ od CBRE Zasedačka roku
  • vítěz kategorie „Employee Friendly“ kanceláře od Kanceláře roku 2016