Přihlásit se k odběru newsletteru

  Praha, 23. března 2020 – Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem cca 15 500 m2 kancelářských prostor neustále se rozrůstající pražské pobočce nadnárodní korporace ExxonMobil v administrativní budově Luxembourg Plaza na pomezí Vinohrad a Žižkova v Praze 3. Celkem 1 200 zaměstnanců, kteří dosud pracují ve dvou různých kancelářských budovách v Praze, tím získá společné zázemí na jedné adrese. Rozsahem se jedná o největší transakci svého druhu v České republice v roce 2019. V budově Luxembourg Plaza co nevidět začnou stavební práce pod dohledem týmu odborníků CBRE specializujícího se na Building Consultancy, který pro ExxonMobil i nadále zajišťuje project management. Dokončení kancelářských prostor se očekává v 1. čtvrtletí roku 2022.

   

  Americký koncern ExxonMobil, specializující se na těžební průmysl a zpracování ropy a zemního plynu, působí na českém trhu již 16 let. Část zaměstnanců pražské pobočky dosud sídlila v  Luxembourg Plaza, zbytek v nedalekém administrativním centru Atrium Flora. Součástí místní pobočky je také sdílené servisní centrum, které přímo kooperuje s dalšími větvemi společnosti po celém světě a zajišťuje pro ně služby v oblasti obchodu, logistiky, péče o zákazníky, lidských zdrojů apod. Tým se neustále vyvíjí a potřebuje mít prostor pro další růst. Nicméně stávající kanceláře jakoukoliv další expanzi neumožňovaly a přestaly být proto vyhovující. CBRE hledala pro ExxonMobil nové řešení a po důkladné analýze trhu navrhla sestěhování všech zaměstnanců do budovy Luxembourg Plaza, kde se po intenzivních jednáních s majitelem objektu dohodla na pronájmu dodatečných prostor a rekonstrukci stávajících ploch.

   

  „Jednání se současným pronajímatelem bylo velmi intenzivní a časově náročné. Museli jsme vyřešit jak rozšíření prostor a vestavbu nových kanceláří, tak smluvně ošetřit rekonstrukci dosud využívaných prostor. To vše za plného chodu firmy a s co nejmenším dopadem na zaměstnance,“ komentuje Barbora Žilková, Senior Consultant týmu Advisory & Transaction Services ve společnosti CBRE.

   

  „Hlavním úkolem BCD týmu je nejen podpora interních procesů klienta, jakými jsou příprava stěhování, management změn a podpora při výběru jednotlivých dodavatelů, ale především řízení celého projektu a zajišťování komunikace mezi všemi zúčastněnými stranami. ExxonMobil je nadnárodní korporace, která má zvýšené nároky na své kanceláře nejen z hlediska designu, ale i z pohledu bezpečnosti práce – ať už ve fázi výstavby, tak budoucího užívání. Díky tomu je správná komunikace všech složek zcela zásadní a zvýšená kontrola výstupů nezbytná. Velkou výzvou je také samotná komunikace s klientem, kdy osoby zodpovědné za jednotlivé části projektu pracují v různých časových pásmech,“ uzavírá Tomáš Soukup, Senior Project Manager v CBRE.


  Kontakt:

  Crest Communications, a.s.
  Denisa Kolaříková                                                     Kamila Čadková
  Account Manager                                                      Account Director
  Gsm: +420 731 613 606                                            Gsm: +420 731 613 609
  email: denisa.kolarikova@crestcom.cz                    email: kamila.cadkova@crestcom.cz
  www.crestcom.cz

   

  CBRE

  Pavlína Musilová, Communications Manager, +420 606 611 074, pavlina.musilova1@cbre.com

  CBRE Czech Republic Facebook, Linkedin, Instagram

  O CBRE

  CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2019). S přibližně 100 000 zaměstnanci poskytuje služby majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 530 poboček po celém světě (do tohoto součtu nejsou započteny dceřiné společnosti). Společnost CBRE poskytuje širokou škálu integrovaných služeb od správy a údržby nemovitostí, obchodních transakcí, projektového managementu, investičního managementu přes oceňování nemovitostí, pronájmu a prodeje nemovitostí, strategického poradenství až po hypoteční a developerské služby. S téměř 350 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 75 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.