Přihlásit se k odběru newsletteru

    Ve druhém čtvrtletí letošního roku bylo v Česku dokončeno celkem 170 300 metrů čtverečních skladových ploch, a to v celkem 14 průmyslových parcích. Ve srovnání se začátkem roku byla rozloha dokončených skladů o pětinu nižší. O předběžných údajích informovalo ČTK sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). V Česku je nyní 7,35 milionu metrů čtverečních moderních skladových průmyslových prostor.


    Největším dokončeným projektem ve druhém čtvrtletí byl sklad společnosti Raben v CTPark Prague East o velikosti 26 300 m2. Dostavěna byla také první část haly L2 v areálu Panattoni Park Prague Airport II o velikosti 24 600 m2 a nový sklad o rozloze 23 600 metrů pro distribuční společnost Vafo Praha v Prologis Park Prague Rudná.

    Přibližně třetina z celkového objemu nových prostor byla ve druhém čtvrtletí dokončena bez konkrétního nájemce. Nejvyšší dosahované měsíční nájemné v průmyslových a logistických nemovitostech v Česku zůstalo na 4,5 eura (cca 117 Kč) za metr čtvereční, uvádí IRF.

    Ve druhém čtvrtletí byla zahájena výstavba hal o celkové rozloze 233 800 m2. Na konci pololetí tak bylo ve výstavbě 566 300 metrů skladových a výrobních prostor. Téměř čtvrtina z nich je v Praze a jejím nejbližším okolí.