Přihlásit se k odběru newsletteru

    Americká firma WeWork, nabízející firmám sdílené kanceláře, otevře své centrum i v Česku. Uvedl to dnes deník E15, podle kterého je společnost největším poskytovatelem sdílených kanceláří na světě. Pro své první tuzemské kanceláře si WeWork pronajal prostory na Národní třídě v centru Prahy v kancelářském centru Drn developera Sebre.


    Délku a výši nájmu ani plochu pronajatých prostor firma nezveřejnila. Podle E15 bude plocha kanceláří WeWork v Praze kolem 6000 metrů čtverečních. Ostatní takzvaná coworkingová centra již podle deníku nabízejí v Praze asi 16.500 metrů čtverečních kanceláří. Firmy si je mohou pronajmout i krátkodobě.

    „Česko ve středoevropském regionu představovalo přirozenou volbu. Je to jedna z největších ekonomik v regionu,“ sdělil deníku výkonný ředitel WeWork pro střední a východní Evropu Michail Konoplev. „U svých členů jsme zaznamenali velkou poptávku po prostorách v Česku, což je jeden z nejlepších způsobů, jak vybírat nové trhy,“ doplnil. V Praze podle něj bude WeWork hledat i další prostory pro expanzi. Letos firma otevřela podle E15 pobočku například také v sousedním Polsku.

    Sdílené kanceláře využívají start-upy, lidé na volné noze, ale i velké společnosti. WeWork uvádí, že k jejím klientům ve světě patří mimo jiné i mezinárodní finanční skupina HSBC nebo poradenská síť KPMG. Firma má pobočku i v Číně, kde působí na desítkách míst. Do tamní pobočky v poslední době WeWork investovala stovky milionů dolarů.