Přihlásit se k odběru newsletteru

  Veselí nad Moravou na Hodonínsku chce ještě letos začít budovat infrastrukturu budoucí průmyslové zóny. ČTK to řekl starosta Petr Kolář (TOP 09). Průmyslová zóna vznikne na 30 hektarech mezi Blatnickou a Kollárovou ulicí poblíž sportovní haly a podniku Železárny Veselí. Náklady na vybudování infrastruktury jsou 270 milionů, kolem 200 milionů by měl zaplatit stát. V místě by mohlo najít zázemí až 15 firem a vytvořit přes 400 pracovních míst. Infrastruktura by mohla být hotová za tři roky.


  Město chce začít v zimě budovat kanalizaci, elektřinu a podobně na prvních více než osmi hektarech, které by mohly sloužit až osmi firmám. Záležet však bude na zájemcích, jak velké odkoupí pozemky. Podle Koláře už město mělo několik neoficiálních jednání se zájemci, zatím ale nemá žádné podepsané smlouvy.

  Město také spustí speciální webové stránky, na kterých najdou zájemci informace o průmyslové zóně a budou se tam moct i přihlásit. „Zóna bude sloužit pro obory potravinářství, lehké strojírenství, kovoobrábění a podobě. Nyní zpracováváme výběrové řízení pro stavební firmu, která infrastrukturu vybuduje,“ řekl Kolář.

  V zóně budou i silnice, chodníky a cyklostezka, které zůstanou v majetku města. „Záměrem města je, aby byla do tří let infrastruktura hotová. Rádi bychom měli i pozemky rozprodané, ale reálně to bude na delší dobu,“ poznamenal starosta.

  Podle Koláře celý projekt počítá se zadržováním vody v krajině, což je důležité v době sucha. „Kanalizací se nebude voda odvádět pryč z lokality, ale vše budou řešit retenční pásy a vodní plochy, které zadrží srážkovou vodu,“ uvedl Kolář.

  Veselí nad Moravou leží na jihovýchodě kraje v sousedství se Zlínským krajem a jeho okresem Uherské Hradiště. Žije v něm asi 11.500 obyvatel. Na letošní rok má město schválený rozpočet 237 milionů korun.