Přihlásit se k odběru newsletteru

  Developerská firma Central Group by chtěla začít stavět novou čtvrť v bývalém areálu Tesly v pražském Hloubětíně v polovině roku 2020 a projekt dokončit koncem roku 2023. Vyplývá to z dokumentace, kterou firma předložila pro posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA).

  Na místě areálu, kde nyní jsou kanceláře, sklady a výrobní prostory, podle plánů developera vyroste 18 domů s byty, obchody a park. Stávající objekty čeká demolice. V nové čtvrti by mělo bydlet 4400 lidí.


  Projekt bude podle dokumentace pro EIA na celkové ploše 66 742 metrů čtverečních. Část bytů bude vedena jako ateliéry, celková plocha bytů a ateliérů bude 114 958 m2, dalších 5177 metrů čtverečních zaberou obchodní a nebytové prostory. Rozloha plánovaného parku bude 1600 m2. Parkování pro několik tisíc obyvatel zajistí podzemní garáže, kde by mělo vzniknout 1529 stání. Dalších 193 aut bude moci parkovat na povrchu.

  Firma Central Group koupila areál, nacházející se u Poděbradské ulice, koncem loňského roku od společnosti Tesla Properties. Cenu ani jedna ze stran nezveřejnila. Před začátkem stavby musí Central Group prosadit změnu územního plánu, kterou schvaluje pražské zastupitelstvo.

  Areál vznikl ve 20. letech. Dnes v něm kromě skladů a kanceláří je výroba telekomunikační techniky společností Tesla, která je porevolučním pokračovatelem původního národního podniku.

  Central Group loni dala za akvizice lokalit pro budoucí rezidenční projekty zhruba dvě a půl miliardy korun. Kromě areálu Tesly šlo například o pozemky proti Thomayerově nemocnici v Krči nebo sídlo společnosti Cetin na Žižkově. V Praze společnosti připravuje také například stavbu v areálu Nákladového nádraží Žižkov.

  Skupina Central Group zahrnuje přes 70 firem. Na trhu působí 24 let. Dokončila 155 bytových projektů a prodala více než 14 000 nových bytů, domů a parcel. Zaměřuje se téměř výhradně na Prahu a okolí.