Přihlásit se k odběru newsletteru

    Realitní skupině CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, ve třetím čtvrtletí stoupl čistý zisk meziročně o 19 procent na 246 milionů eur (v přepočtu 6,3 miliardy korun). Tržby stouply o 17 procent na 382 milionů eur (v přepočtu 9,82 miliardy korun). Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě.


    Hrubé příjmy z pronájmu ve třetím čtvrtletí činily 223 milionů eur a byly o 18 procent vyšší než před rokem. K růstu přispěly především akvizice firem a organický růst, tedy růst díky vlastním zdrojům.

    „Naše týmy opět dosáhly růstu nájmů i navýšení příjmů. Svou pozornost nadále soustřeďujeme na optimalizaci nemovitostního portfolia a kapitálové struktury CPIPG, jež zajistí dlouhodobý úspěch. Při pohledu do budoucnosti máme důvod k optimismu,“ uvedl generální ředitel skupiny Martin Němeček.

    Zadluženost skupiny se proti druhému kvartálu zvýšila ze 39,1 procenta na 40,8 procenta. Souvisí to se zálohami zaplacenými kvůli plánovanému odkupu dluhopisů na českém a slovenském trhu.

    V září společnost splatila veškeré zajištěné dluhopisy vydané dceřinou společností CPI Byty v celkové hodnotě 115 milionů eur. Splacením dluhopisů se výrazně zvýšila celková hodnota nezajištěných aktiv a v budoucnu firma očekává zlepšení ukazatele úrokového krytí. Úrokové krytí, které ukazuje, kolikrát je zisk před zdaněním a úroky vyšší než nákladové úroky, letos vzrostl na 3,8krát. Před rokem dosahoval hodnoty 2,5krát.