Přihlásit se k odběru newsletteru

    Raiffeisen investiční společnost koupila do svého realitního fondu dvě průmyslové haly u Nýřan na Plzeňsku. Hodnota transakce přesahuje 600 milionů korun. Společnost o tom informovala ČTK.


    První budovu v průmyslové zóně užívají nájemci Maurice Ward a IAC. Druhá budova bude dokončena do konce roku a nastěhují se do ní společnosti Filtration Group a Groupe Plastivaloire. „Transakce odpovídá jak svým objemem, využitím, ale i lokalitou nastavené strategii fondu, umožňující diverzifikaci aktiv i uvnitř fondu,“ uvedl manažer Raiffeisen investiční společnosti Vít Svoboda.

    Raiffeisen realitní fond se zaměřuje na administrativní, logistické a skladové objekty, dále na maloobchodní budovy, multifunkční centra a retailové parky. V jeho portfoliu jsou mimo jiné nákupní centrum Galerie Písek a maloobchodní areál H-Park v Brně. Celkový objem aktiv je zhruba 1,6 miliardy Kč, doplnil předseda představenstva Raiffeisen investiční společnosti Jaromír Sladkovský. Cílem fondu je tento objem zdvojnásobit. Výnos fondu za rok 2018 přesáhl čtyři procenta.

    Raiffeisen investiční společnost působí na trhu od poloviny roku 2013. V současnosti spravuje majetek podílníků ve fondech s různými investičními strategiemi. Aktuální objem aktiv pod její správou dosahuje 19 miliard Kč.