Přihlásit se k odběru newsletteru

  Přerovská radnice investuje dalších 16 milionů korun do regenerace lidnatého sídliště v Předmostí v okrajové části města. Dokončí tak jeho postupnou modernizaci, která byla zahájena v roce 2004 a vyžádala si více než 100 milionů korun. Projekt letos a příští rok počítá se stavebními úpravami chodníků, cyklostezek a parkovišť i modernizací mobiliáře či obnovou veřejné zeleně. ČTK to sdělila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO).


  Regenerace se tentokrát na sídlišti v Předmostí zaměří na ulice Teličkova, Tyršova, Kotkova a část Hranické ulice. Projekt podle Mazochové pamatuje i na sportovní a volnočasové vyžití obyvatel Předmostí. V plánu je například parkour a fitness hřiště, které vznikne v místě nynějšího sportoviště v Teličkově ulicí. „U cyklostezky v ulici Hranická, v blízkosti zastávky autobusové dopravy Dům služeb, je navrženo veřejné servisní místo pro cyklisty, umístěna tam bude veřejná ruční pumpa na kola,“ uvedla Mazochová.

  Opraveny budou i některé chodníky. „U vchodů číslo 4 a 5 v Teličkově ulici jsou navrženy nové půdorysně obloukové chodníky, které zajišťují přístup ke komunitním zahrádkám. To jsou květináče ve tvaru písmene U, v nichž mohou místní obyvatelé pěstovat nízké okrasné i užitkové rostliny či byliny,“ uvedl Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu.

  Panelové sídliště v Předmostí bylo vybudováno v 80. letech minulého století v místech světoznámého archeologického naleziště pravěkých lovců mamutů. První opravy byly na sídlišti zahájeny v roce 2004.

  „Za 15 let se v rámci 12 etap proinvestovalo 104,4 milionu korun, z toho 51,5 milionu korun byla dotace státu. Místní část dostala nové chodníky, cyklostezky, osvětlení, obnovil se městský mobiliář, vybudovalo se tu náměstíčko, opravila zeď hřbitova, jsou tu nová hřiště i parkovací místa, nezapomněli jsme ani na nové zelené plochy,“ uvedl Pavel Gala z magistrátu.

  V Přerově-Předmostí žije zhruba 5000 lidí. Původně tam byla stará vesnická zástavba, která ale musela v 80. letech ustoupit stavbě největšího přerovského sídliště.