Přihlásit se k odběru newsletteru

  Finský developer YIT prodal loni v Praze 341 nových bytů, meziročně o šest procent více. Společnost to včera ČTK oznámila v tiskové zprávě.

  Na konci loňského třetího čtvrtletí byl YIT na pražském bytovém trhu na pátém místě s podílem 5,1 procenta. Letos chce zahájit stavbu téměř 500 bytů ve finském stylu.


  „Loňský rok se nesl ve znamení zpřísňování podmínek pro poskytování hypoték a rostoucí výše úrokových sazeb. Současně, ačkoli oproti roku 2017 ve výrazně mírnějším tempu, rostly i ceny nových bytů, což je způsobeno zejména velkou poptávkou a dlouhodobě nedostatečnou výstavbou v důsledku enormně zdlouhavého stavebního řízení,“ uvedl výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

  Letos chce YIT zahájit projekty v Praze 5, 9 a 11, konkrétně v Hloubětíně, na Barrandově a v Košířích. Vedle toho chce podle Dvořáka nově vstoupit do segmentu nájemního bydlení.

  Skupina YIT vstoupila na český trh v roce 2008, kdy získala českou společnost Euro Stavokonsult. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a výstavba developerských projektů. V Česku dokončila deset bytových projektů, například Hyacint Modřany nebo Green Motol.

  Počet prodaných nových bytů v Praze loni klesl o devět procent na 5000 a byl nejnižší od roku 2012. Průměrná cena nových prodaných bytů na konci roku meziročně vzrostla o 18,6 procenta na 101 091 korun za metr čtvereční.