Praha přiláká finančníky z Evropy. Postará se o to mezinárodní akce CEE Investment Forum, ve spolupráci a za mediální podpory Hospodářských novin.
Fórum proběhne 6. listopadu 2019 v Praze a diskuse bude letos hlavně o investičních příležitostech v CEE regionu. Účastníci se mohou těšit na vystoupení více než 25 velmi zajímavých řečníků. Již nyní hlásí organizátoři potvrzenou účast subjektů, které se podílejí na chodu evropského FinTechu, investičních aktivitách do fondů, private equity či komerčních nemovitostí napříč Evropou a nebudou chybět ani zástupci burzovních trhů napříč regionem.
Dan Ledvinka, zástupce CEE Investment Forum říká:
„Jsem velice rád, že se nám podařilo původně lokální akci a platformu PCMS transformovat novým projektem do regionálního měřítka. Řešíme velmi aktivně účast finančních expertů z Anglie, Německa, Polska, Maďarska, ale třeba i Lucemburska. Současně máme potvrzený zájem ze strany dlouhodobých i nových partnerů, zmínil bych například mediální dům Economia, který s námi akci spolupořádá a podpoří ji prostřednictvím Hospodářských novin. V rámci oblasti FinTech také probíhá intenzivní spolupráce s Britským velvyslanectvím v Praze a oborovými asociacemi v regionu.“
Co nebude chybět? FinTech, fund management, evropské burzy či real estate.
Fintech, kapitálové trhy a technologická disrupce
Finanční sektor je jeden z nejaktivnějších oborů, kde se v současné době implementují inovace. Přední evropské banky vnímají inovace jako příležitost, hlavně z pohledu transformace a digitalizace. Klíčovou otázkou je zabezpečení dat, ochrana osobních údajů, právo i regulace a také nástroje financování inovací. Akce se bude aktivně věnovat také budoucnosti finančních služeb a technologického rozvoje.
Investiční příležitosti v Evropě
Region východní a střední Evropy (CEE) je z pohledu realizovaných investic velmi atraktivní, a to napříč obory. Zástupci evropských investičních fondů, investičních skupin, private equity fondů a family officů poodhalí, kde a v jakých oblastech spatřují v regionu příležitosti. Řečníci a panelisté se zaměří také na srovnání zakládání a vedení investičních fondů v zemích CEE regionu.
Původem česko-slovenské investiční skupiny jsou již orientované na investiční prostředí minimálně v evropském měřítku, a to z pohledu realizovaných investic i možností získání kapitálu (fundraising), jelikož se jim stal lokální trh pro jejich investiční záměry vcelku malý. V neposlední řadě také rostoucí investice soukromého kapitálu do střední a východní Evropy přispívají v posledních letech i k nárůstu M&A aktivity. Mezi řečníky konference nebudou chybět jak investoři, tak i zástupci firem.
Pokrytí evropských burzovních trhů
Efektivněji propojená globální ekonomika, rozsáhlý přístup k informacím a deregulace na finančních trzích usnadňují diverzifikaci investičního portfolia. V loňském roce se na evropských burzách realizovalo IPO více než 27 nových emitentů a očekává se, že mnoho společností bude v tomto trendu pokračovat. Evropa v posledních letech zaznamenala více technologických IPO než USA a současně začíná tuto formu zdroje kapitálu využívat i segment SME. Kde jsou příležitosti pro všechny zúčastněné strany, jaké je regionální pokrytí a současně i příležitost? Kapitálové trhy se staly v loňském roce také zajímavým zdrojem pro financování předních hráčů na nemovitostním trhu, bude tento trend pokračovat?
Realitní investice a kapitálové trhy
Přestože investiční boom v oblasti investic do nemovitostí v Evropě stále pokračuje, mnoho realitních odborníků předpovídá pokles ziskovosti. Již dnes se investoři zaměřují na vysoce kvalitní aktiva na ekonomicky nejefektivnějších trzích. Jaká jsou klíčová témata evropského trhu s nemovitostmi v roce 2019? Co je hnacím motorem kancelářského trhu v Evropě? Jaké investiční strategie v Evropě realizují nejvýznamnější hráči? Kdo vyhraje „boj“ o nejkvalitnější aktiva (zahraniční vs. lokální investoři)?
Bližší informace budou v řádu několika týdnů uveřejňovány na webových stránkách www.ceeinvest.eu