Přihlásit se k odběru newsletteru

    Skupina PPF prodala letos v březnu za 46 milionů eur (zhruba 1,2 miliardy Kč) kancelářský projekt Wilhelminaplein v nizozemském Rotterdamu. Skupina to uvedla v účetní závěrce za rok 2017, kterou zveřejnila na svém webu. Komplex o rozloze 16 200 metrů čtverečních koupila PPF za 28,5 milionu eur (zhruba 680 milionů Kč), informoval v lednu 2014 server Vastgoedmarkt. PPF Real Estate nyní v Nizozemsku vlastní osm kancelářských budov a jedno nákupní centrum.


    Z účetní závěrky vyplývají také sumy, které PPF zaplatila při některých dříve zveřejněných letošních realitních nákupech. Cena dubnové transakce, ve které PPF získala spolu s americkou realitní společností Hines další věž kancelářského komplexu Metropolis v Moskvě, byla přibližně 22 milionů eur (564 milionů Kč). Firmy obchodem zcela ovládly kancelářskou část komplexu, kde v roce 2015 získaly první dvě věže.

    Také v dubnu PPF získala stoprocentní podíl v londýnské kancelářské budově Westferry Circus, předpokládaná cena za akcie vlastníka budovy a splacení úvěrů je 122 milionů eur (3,1 miliardy Kč).

    Společnost PPF Real Estate Holding B. V. byla založena v roce 2010 a je součástí skupiny PPF. Vedle České republiky, Nizozemska, Ruska a Velké Británie vlastní nemovitosti také v Německu, Rumunsku a na Ukrajině. Čistý zisk firmy loni stoupl na 76 milionů eur ze 44 milionů o rok dřív.

    Skupina PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupině loni klesl čistý zisk o 9,1 miliardy na 16,5 miliardy korun.