Přihlásit se k odběru newsletteru

    Ve Španělském sále proběhl 3. října slavnostní večer nazvaný Pocta české památkové péči. Byly zde udíleny oborové ceny OPERA HISTORICA 2019, které oceňují projekty v oblasti obnovy mimořádného architektonického kulturního dědictví. Cenu Pardubického kraje získal Národní hřebčín Kladruby, na jehož rekonstrukci se podílela OBERMEYER HELIKA jako generální projektanta a architekt.

    Cenu Pardubického kraje, kterou získal Národní hřebčín Kladruby, přebral generální ředitel OBERMEYER HELIKA Ing. Jiří Fousek a ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek z rukou JUDr. Martina Netolického, Ph.D., hejtmana Pardubického kraje. „Velice si vážíme ocenění, které jsme získali. Práce na významné historické památce byla velmi zajímavá, technicky a organizačně náročná a nesmírně inspirující,“ řekl Jiří Fousek, generální ředitel OBERMEYER HELIKA.

    Koncepce projektů rekonstrukce hřebčína Kladruby vznikala v letech 2011 až 2013 v úzké spolupráci s Národním památkovým ústavem a s Národním hřebčínem. Cílem stavebních úprav bylo navrácení původního klasicistního vzhledu objektům, zkvalitnění prostředí pro chov koní a zvýšení úrovně odborných veřejných služeb. Obnova a oprava stávajících objektů hřebčína probíhala za provozu celého areálu. Pro Národní hřebčín OBERMEYER HELIKA zajištovala inženýrskou činnost spojenou s obstaráním všech povolení a autorský dozor projektanta. Stavba byla ukončena v říjnu 2015.

    Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, TZB a šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.