Přihlásit se k odběru newsletteru

  Obchodní centrum Futurum, které stojí v Brně u výpadovky na Vídeň, se příští rok bude přestavovat a rozšiřovat. Vlastník, jímž je brněnská společnost Trikaya, plánuje investovat 300 milionů korun. Centrum po rekonstrukci nabídne 3000 metrů čtverečních plochy k pronájmu pro obchody a služby, uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel firmy Alexej Veselý. Provoz budovy bude podle něj ekologičtější.

  „Snažíme se přizpůsobit novým zvyklostem návštěvníků obchodních center, jako je preference většího množství služeb a aktivit na jednom místě. Kromě obchodů tedy rozšíříme i gastronomickou zónu, kde vedle dosavadních fastfoodů přibudou i klasické restaurace s obsluhou,“ řekl Veselý. Už v sobotu se také otevře trampolínový park. Ten má být signálem, že se majitel centra snaží zaměřit hlavně na rodiny s dětmi.

  Hlavním nájemníkem zůstane obchodní řetězec Tesco, který zde před lety vystřídal Carrefour. Přibudou zde některé módní značky.

  Budova bude po rekonstrukci energeticky úspornější díky moderním technologiím. „Na střeše bude solární elektrárna. Návštěvníci budou moct využít i nabíječky pro elektromobily,“ uvedl Veselý.

  Trikaya je vlastníkem Futura od loňského roku a roční návštěvnost se pohybuje okolo 3,2 milionu lidí. Současná plocha bez Tesca je 16.700 metrů čtverečních, nájemních jednotek je 70.
  Zdroj: ČTK, ilustrační foto: Futurum