Představujeme nominace na Award for Excellence letošního 21. ročníku Nejlepší z realit – Best of Realty.
Hlasování bylo ukončeno v neděli 6. října 23:59.
1. REKONSTRUKCE HISTORICKÉ BUDOVY NÁRODNÍHO MUZEA A VÝSTAVBA SPOJOVACÍ CHODBY
Generální rekonstrukce Národního muzea trvala 42 měsíců. Veřejnosti se historická budova slavnostně otevřela 28. října. Podle generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše byla oprava historické budovy jednou z největších a nejsložitějších rekonstrukcí v historii České republiky.
Budova Národního muzea byla vybudována v letech 1885-1891 podle projektů Josefa Schulze a stala se jednou z největších a nejvýznamnějších staveb v Praze. Několik dalších let se pak budovaly expozice. Budova nebyla asi 120 let od svého otevření významně opravována, generální rekonstrukce začala po dlouhých průtazích až v roce 2015. Výstavní prostor se díky ní rozšířil asi o 30 procent.
2. CYBERDOG, NOVÉ BUTOVICE
Technologicko-informační centrum Cyberdog určené široké veřejnosti, kde je současně vinárna s robotickou rukou, se poprvé otevřelo v Praze u stanice metra Nové Butovice ve čtvrtek 29. listopadu. V přízemí je umístěna robotická ruka od Kuka Robotics, která rozlévá víno nebo mošt. Současně je zde také bar a stolky určené návštěvníkům. Pod stropem je vozíčková dráha s vozíky, které víno a občerstvení distribuuje k jednotlivým stolům.
Cyberdog je objekt složený ze tří částí, přední část je dvoupodlažní, složená ze dvou nad sebou umístěných objektů, třetí část tvoří zázemí provozu. Svým tvarem připomíná psa, odtud název Cyberdog. Hlavní informační plochu centra představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci přenášenou z dataprojektoru na tuto plochu sledovat jak z venkovních, tak i vnitřních prostor. Objekt má celkovou kapacitu přes 40 míst. V přízemí je to zhruba 25 a v prvním patře 20 míst.
Centrum se stalo postupně místem setkávání, schůzek a zábavy, které je navštěvované jak obyvateli Prahy, tak dalšími návštěvníky. A to jak z Česka, tak i zahraničí. Zároveň dotváří celý místní veřejný prostor. Koná se zde řada akcí, například veřejná kulturní vystoupení či promítání filmů prostřednictvím projektu Letního kina Cyberdog. Prostor je navíc zajímavý jak z pohledu zástupců médií, včetně zahraničních The Washington Post, The New York Times či Die Welt, ale i jako místo, kam chodí řada VIP osobností z oblastí kultury či byznysu. Cyberdog se stal díky svému zajímavému a netradičnímu designu, architektuře i využití moderních technologií také častým místem pro focení kolekcí různých nových módních a jiných značek.
3. UPO VELKÉ POŘÍČÍ – MODERNIZACE STÁVAJÍCÍHO VZDĚLÁVACÍHO A VÝCVIKOVÉHO STŘEDISKA
Základním účelem stavby je výcvik a školení nejen profesionálních hasičů, ale nově se zde budou moci zdokonalovat také dobrovolní hasiči a zástupci dalších složek IZS.
Objekt jako celek je navržen tak, aby maximum vnitřních i vnějších ploch sloužilo pro výcvikové aktivity. Na střeše může probíhat například simulace zásahů při silném větru nebo přívalech sněhu. Profil betonové lezecké stěny pak nabízí hned několik typů hran, na kterých si mohou hasiči nacvičit různé varianty činností (výstupy, či slaňování s nosítky atd). Na objektu se nachází množství prostupů, díky kterým se mohou simulovat ty nejkomplikovanější zásahy, při kterých je nutné, aby tým záchranářů postupoval kreativně a spolupracoval.
Uvnitř zařízení se nachází kromě lezeckých stěn i speciální vybavení pro simulace zásahů ve velmi specifických podmínkách. Najdeme zde i cvičnou studniční šachtu nebo přestavitelné polygony stísněných prostor. Jsou to imitace stavebních součástí, kanalizací, šachet, ale i stísněných přírodních prostor, které připomínají například jeskyně, přičemž se dá část bezpečně zaplavit či zakouřit. Je to tak nejbezpečnější forma výcviku, protože se zde nachází nouzové vstupy, které lze využít v případě jakýchkoliv problémů. Navíc je prostor monitorován kamerami.
4. REKONSTRUKCE A DOSTAVBA STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU TRUTNOV
Nejjižnější část objektu byla odstraněna a na jejím místě se nachází nová vstupní hala, na kterou navazují další provozy. V severní přístavbě je umístěna horolezecká stěna (vevnitř i vně objektu). Stávající objekt a jižní přístavba je dvoupodlažní, přístavba v severní části je s ohledem na požadavky lezecké stěny, třípodlažní. Část stávajícího objektu je podsklepená. Střechy všech částí objektu jsou ploché a opticky podporují linearitu objektu. Stejně fungují i výrazné balkóny a markýzy, které jsou jako součást obou přístaveb a zajišťují zakrytí prostor u hlavního vstupu do objektu a před horolezeckou stěnou. U hlavního vstupu je krytá terasa na úrovni vstupního podlaží využita pro předzahrádku navrženého gastro provozu. U horolezecké stěny je zastřešený prostor určen pro venkovní tanec, případně bouldering a další aktivity.
Osazení do terénu vychází z výškového osazení stávajícího objektu, aby byl zajištěn bezbariérový přístup do celého objektu. Vzhledem k rovinnému charakteru pozemku, je tak zajištěn i pohodlný vstup do objektu ze tří stran. Základním materiálem použitým na fasády je bílá silikonová omítka. Části obvodových stěn, zejména mezi okny, jsou obloženy fasádními deskami Cembrit Metro ve světle zeleném a tmavě zeleném odstínu. Doplňkovým materiálem fasád je dřevěný obklad ve světlém odstínu dřeva.
5. REKONSTRUKCE NEMOCNICE DAČICE NA NOVÝ DOMOV PRO SENIORY
V rámci projektu došlo k rekonstrukci původního šestipodlažního objektu v areálu Nemocnice Dačice. Objekt byl postaven v r. 1950. Realizací projektu došlo k přestavbě budovy na nový Domov pro seniory pro celkem 73 klientů v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, které jsou vybaveny samostatným hygienickým zázemím.
Účelem realizace bylo vytvořit pro klienty domova příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit jako doma a jejich život nebude orientován pouze na buňku pokoje, ale přijmou za své i ostatní společné prostory objektu, které jsou v rámci projektu vybudovány. Součástí realizace byly mimo vnitřních stavebních úprav i venkovní zpevněné plochy, a to nová příjezdové komunikace, parkoviště a sadové úpravy v blízkém okolí objektu.
6. KURZ MANAGEMENTU OBCHODNÍCH CENTER
Na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze odstartuje koncem února nový mimosemestrální kurz Úvod do managementu obchodních center. Ve spolupráci s fakultou jej organizuje realitní skupina CPI Property Group, která je v tuzemsku vůbec největším vlastníkem nákupních center. Předmět se stane první možností akademického vzdělání v oblasti komerčního real estate v celé České republice.
Intenzivní studijní kurz je zaměřený na praktickou výuku správy a zajišťování efektivního chodu komerčních nemovitostí, zejména obchodních center. Velkou výhodou pro studenty je, že přednášejícími budou mimo jiné odborníci přímo z praxe, lidé, kteří se o tento typ nemovitostí skutečně denně starají, jako je například Mgr. Petr Brabec, který je v CPI Property Group zodpovědný za správu a rozvoj portfolia nákupních center. Dalšími přednášejícími budou i Ing. arch. Ondřej Šohaj, jehož náplní práce je rozvoj designu a konceptů center, a Ondřej Křivanec, zastřešující provoz vybraných obchodních center CPI Property Group.
Dejte svůj hlas vybranému projektu v hlasovacím formuláři níže. Děkujeme!
Hlasování bylo ukončeno v neděli 6. října 23:59.
Ended
-
1. REKONSTRUKCE NÁRODNÍHO MUZEAAlready Voted21% 46 / 211
-
2. CYBERDOG, NOVÉ BUTOVICEAlready Voted129% 273 / 211
-
3. UPO VELKÉ POŘÍČÍ – MODERNIZACE STŘEDISKAAlready Voted1% 4 / 211
-
4. REKONSTRUKCE A DOSTAVBA STŘEDISKA TRUTNOVAlready Voted10% 22 / 211
-
5. REKONSTRUKCE NEMOCNICE DAČICEAlready Voted67% 143 / 211
-
6. KURZ MANAGEMENTU OBCHODNÍCH CENTERAlready Voted89% 189 / 211