Přihlásit se k odběru newsletteru

    Stavbaři na jižní Moravě v prvním čtvrtletí dokončili stavbu 717 bytů, což je v meziročním srovnání o 129 méně. Více než polovina připadá na Brno a okres Brno-venkov. Zahájila se stavba 953 bytů, z toho polovina je v rodinných domech, uvedl v tiskové zprávě Český statistický úřad. Je to o 83 více než loni.


    Zatímco počet dokončených bytů v rodinných domech mírně rostl, klesal počet bytů v bytových domech. Největší pokles zaznamenalo Brno, kde bylo dokončeno 135 bytů, což není ani polovina ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku. Developeři před několika týdny uvedli, že se nových bytů prodalo v Brně v prvním čtvrtletí pouze 88.

    Výrazně více se stavělo pouze v okrese Brno-venkov, kde bylo dokončeno 257 bytů, což je pětinový nárůst. Většina bytů je v rodinných domech.

    Počty nových staveb ve srovnání s loňským rokem ve většině jihomoravských okresů spíše stagnovaly, vymyká se pouze okres Blansko a Znojmo. Na Blanensku se začalo stavět 147 bytů, což je nárůst o polovinu, a na Znojemsku 103 bytů, což je nárůst o 80 procent.

    Nové byty na jižní Moravě také stále zdražují, v Brně stál v prvním čtvrtletí jeden metr čtvereční průměrně 73 000 korun a v nabídce prakticky nejsou levnější byty.