Přihlásit se k odběru newsletteru

    Společnost M&M Reality Holding, která je lídrem na tuzemském realitním trhu, dosáhla loni obratu 2,38 miliardy korun. Oproti roku 2017 představuje nárůst téměř 50 procent. ČTK to sdělila Renata Lichtenegerová, podle níž byl rok 2018 nejúspěšnějším v historii firmy.


    Největší částí holdingu je M&M Reality, která se zabývá zprostředkováním realitních služeb. V loňském roce měla realitní divize obrat 915 milionů korun, což oproti 853 milionům v roce 2017 znamenalo meziroční nárůst o 8,5 procenta. Divize loni v Česku provozovala 185 poboček a každý měsíc prodala řádově 3000 nemovitostí.

    Druhou největší částí holdingu jsou M&M Finance, které zajišťují hypoteční financování, životní i neživotní pojištění a investice do dluhopisů. „M&M Investice prodávají od počátku roku 2019 realitní dluhopisy, jejichž emitentem je M&M Reality invest. Společnosti byl Českou národní bankou schválen prospekt dluhopisů v celkové jmenovité hodnotě 500 milionů korun s fixním ročním zhodnocením ve výši pěti procent,“ uvedla Lichtenegerová v tiskové zprávě.

    Investiční divize holdingu M&M Investiční loni dosáhla obratu 1,2 miliardy korun. Zabývá se mimo jiné výkupem nemovitostí, bytů, bytových a rodinných domů a jejich rekonstruováním.

    Developerská divize M&M Development má v gesci výstavbu typizovaných rodinných domů a typizovaných bytových domů. V příštích třech letech je připravena stavět přes 100 rodinných domů měsíčně.„V roce 2018 společnost započala několik pilotních projektů výstavby družstevních bytových domů v Náchodě, Vrchlabí a Milovicích. Celkově se jedná o prvních zhruba 300 bytů v hodnotě 720 milionů korun, nicméně v následujících měsících a letech má M&M Development připravenu výstavbu několika desítek tisíc družstevních bytových jednotek,“ uvedla Lichtenegerová.