Přihlásit se k odběru newsletteru

  V Karlovarském kraji byla loni zahájena výstavba 630 bytů, z toho více než polovina v rodinných domech. Meziročně se tak začalo stavět o 1,8 procenta více bytů. Dokončených bytů bylo o 30,1 procenta více, a to 488.

  V celém Česku se loni výstavba nových bytů zvýšila o 5,1 procenta a počet dokončených bytů vzrostl o 18,5 procenta, vyplývá z údajů České statistického úřadu (ČSÚ).


  V roce 2018 se počet zahájených bytů meziročně zvýšil ve většině regionů ČR s výjimkou Středočeského, Plzeňského, Pardubického a Olomouckého kraje. Nejvyšší nárůst zahájené výstavby, o 28,5 procenta, vykázal Kraj Vysočina.

  V Karlovarském kraji bylo loni z 630 zahájených staveb bytů 366 v rodinných domech, 120 v bytových domech, zbytek byly přestavby nebo úpravy nebytových prostor.

  Většina bytové výstavby (88,9 procenta) v Karlovarském kraji byla zahájena v okresech Cheb a Karlovy Vary a nejčastěji to byly byty v rodinných domech. Naopak nejméně byla bytová výstavba zahájena na Sokolovsku, které bylo zároveň jediným okresem kraje, kde se výstavba nových bytů meziročně snížila, a to o 40 procenta.

  Celkový počet vydaných stavebních povolení v Karlovarském kraji loni meziročně ale klesl o sedm procent. Stavební úřady jich loni vydaly 2144. Meziroční pokles byl v kraji vyšší než v celém Česku, kde se počet vydaných stavebních povolení loni snížil o 3,6 procenta. Stavební povolení pro bytové domy tvořily z celkového počtu 31,2 procenta.

  V porovnání jednotlivých okresů kraje byl nejvyšší pokles vydaných stavebních povolení opět na Sokolovsku, kde se snížil o deset procent.