Přihlásit se k odběru newsletteru

  V Karlovarském kraji se v prvním čtvrtletí letošního roku začalo stavět 174 nových bytů. Meziročně je to nárůst o 51,3 procenta. Vyšší je i počet dokončených bytů, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu.


  Ze 174 bytů, které se začaly v prvním čtvrtletí stavět, byla téměř polovina v rodinných domech. Celkem 51 bytů se začalo stavět ve stavebně upravených nebytových prostorách.

  Dokončeno bylo 106 bytů, což je o 43 bytů, tedy o 68,3 procenta, meziročně více. Jde o třetí nejvyšší meziroční nárůst počtu dokončených bytů v celé ČR.

  Počet zahájených staveb bytů se meziročně zvýšil téměř ve všech regionech ČR s výjimkou Prahy, Libereckého a Plzeňského kraje. Nejvyšší růst zahájené výstavby vykázaly Zlínský kraj (o 90,7 %) a Vysočina (o 57,0 %).

  „Více než polovina (53,4 procenta) bytové výstavby v našem kraji byla zahájena v okrese Cheb, nejčastěji se jednalo o byty ve stavebně upravených nebytových prostorách. Naopak nejméně bytů bylo zahájeno v okrese Sokolov (6,9 procenta). Sokolovský okres byl zároveň jediným okresem kraje, kde se výstavba nových bytů meziročně snížila,“ uvedla Jana Špačková z Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech.

  Z okresů Karlovarského kraje vykazoval v prvním čtvrtletí nejvyšší počet dokončených bytů okres Karlovy Vary (43, to je 40,6 % všech dokončených bytů v kraji), naopak nejméně bytů bylo dokončeno v okrese Cheb (27, tedy 25,5 % všech dokončených bytů). Ve všech okresech shodně šlo převážně o byty v rodinných domech.