Přihlásit se k odběru newsletteru

    Rakouská společnost Immofinanz prodala kancelářský komplex Brno Business Park investičnímu fondu INFOND. Komplex čtyř moderních kancelářských budov nabízí přibližně 35 000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Firmy to uvedly v tiskové zprávě, cenu transakce nesdělily. Podle deníku E15 se cena pohybuje kolem jedné miliardy korun.


    „Transakce je dalším krokem v souladu s naší strategií soustředit se na naše kancelářské portfolio v hlavních městech v našich klíčových zemích,“ uvedl Tomáš Stařík ze společnosti Immofinanz.

    Podle ředitele Infondu Pavla Košťála je koupě komplexu dalším logickým krokem v jeho investiční strategii rozšíření portfolia komerčních nemovitostí v Brně.

    Deník E15 v této souvislosti uvedl, že Infond již vlastní starší administrativní budovy v Brně a ve Zlíně. Brno Business Park tvoří čtyři administrativní budovy, které společně nabízejí přibližně 35 000 m2 kancelářských prostor. V prodaném administrativním areálu sídlí například velký e-shop s parfémy Notino, česká pobočka satelitní televize Digi TV nebo stavební firma Novanta.